אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פימי מוכרת לאמיליה פיתוח 25.5% ממניות אוברסיז ב-96 מיליון שקל צילום: עמית שעל

פימי מוכרת לאמיליה פיתוח 25.5% ממניות אוברסיז ב-96 מיליון שקל

העסקה נעשית לפי שווי של 6.55 למניית אוברסיז - 24% מעל מחיר השוק; פימי רכשה בשנת 2013 51.5% ממניות החברה תמורת 106 מיליון שקל; גילון בק, שותף בכיר בקרן: "אנו מוכרים את השליטה ברגשות מעורבים - אוברסיז תמשיך להיות מובילה בתחום הלוגיסטיקה"

04.07.2018, 09:25 | שירות כלכליסט

קרן פימי מוכרת את השליטה באוברסיזלחברת אמיליה פיתוח: אמיליה תרכוש מהקרן כ-25.5% מהונה של אוברסיז תמורת כ-91.8 מיליון שקל, סכום המשקף מחיר של 6.55 שקל למניה - 24% מעל מחיר הבסיס שלה הבוקר (ד') בשוק, 5.30 שקלים. בכפוף לעמידה ביעדי EBITDA, תשלם אמיליה סכום נוסף של עד 4 מיליון שקל לפימי.

קראו עוד בכלכליסט

גילון בק, שותף בכיר בקרן פימי ויו"ר אוברסיז אמר בעקבות העסקה: "פימי מוכרת את השליטה באוברסיז ברגשות מעורבים. אנו שמחים על תהליך ההשבחה שעברה החברה תוך שיתוף פעולה בין פימי, העובדים וצוות ההנהלה בראשות המנכ"ל, מוטי גליק. עם זאת, אנו מאמינים שלחברה פוטנציאל צמיחה מרשים במספר תחומים ומעריכים שהחברה תמשיך להיות מובילה בתחום הלוגיסטיקה בארץ".

גילון בק שותף בכיר בקרן פימי , צילום: עמית שעל גילון בק שותף בכיר בקרן פימי | צילום: עמית שעל גילון בק שותף בכיר בקרן פימי , צילום: עמית שעל

אמיליה פיתוח במקביל רוכשת גם את מניותיו של זאבי שינוע של גד זאבי - בסך הכול רוכשת אמיליה מידי קרן פימי ומידי זאבי שינוע כ-36.9% ממניות אוברסיז, המעניקים לה שליטה בפועל בחברה, תמורת סכום כולל של כ-131 מיליון שקל. כמו כן, אמיליה תעמיד לזאבי שינוע הלוואה של כ-25 מיליון שקל, לתקופה של 6 חודשים, והנושאת ריבית בשיעור שנתי של פריים בתוספת 2.5%.

פימי רכשה את השליטה באוברסיז, 51% מהמניות, בחודש יוני 2013, תמורת 106.5 מיליון שקל מידי חברת צים וגד זאבי ובסוף 2016 הובילה אותה להנפקה בבורסה בת"א. 

אוברסיז עוסקת במתן שירותים לוגיסטיים על ידי מסופי מכולות ומטענים, מחסני ערובה ומחסנים לוגיסטיים. לחברה מסופים הפעילים בסמוך לנמלי הים הגדולים – אשדוד וחיפה, בנתב"ג ומחסני ערובה בגאנה שבאפריקה.

לנוכח התחזקות התחרות בתחום המכולות התרחבה אוברסיז בשנים האחרונות לכיוונים נוספים. בין היתר נכנסה להשקעה בפעילות דרך חברה בשם ליעד, שתעסוק בהפצה לוגיסטית באמצעות משאיות של סחורות ומטענים ללקוחות. החברה נכנסת גם לתחום החומרים המסוכנים וחתמה על חוזה מול אונר"א שיספק לה פעילות למספר שנים. בנוסף נכנסת החברה לפעילות הסחר המקוון.

בשנת 2017 הניבה אוברביז לקרן את התשואה הגרועה ביותר מבין כלל החברות שבבעלותה, ירידה של 15%, למרות רווח נקי של 26 מיליון שקל בסיכום השנה (לעומת 23 מיליון שקל ב-2016). ברבעון הראשון רשמה אוברסיז עלייה של 4.8% במכירות שהסתכמו ב-76.8 מיליון שקל, לצד EBITDA של 15.6 מיליון שקל. 

בחודש שעבר מימשה צים את מרבית מניות אוברביז שבבעלותה - חברת הספנות מכרה נתח של 12.5% ממניות החברה, בסכום של 35.6 מיליון שקל. צים נותרה עם אחזקה של 2.6% מהמניות וחדלה מלהיות בעלת עניין באוברסיז.

אמיליה שבשליטת עודד פלר  עוסקת ב-3 תחומי פעילות עיקריים - מוצרי טיפוח כמותג פרטי; שירותים לתעשיה; הולכת זורמים וסניטציה. הקבוצה מעסיקה מעל ל-2,000 עובדים ונמצאת בפריסה גאוגרפית רחבה של 22 אתרים בישראל ו-3 אתרים בארה"ב ואירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות