אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מ"נס" לסכסוך עבודה: המו"מ במפעל טבע בקרית שמונה במבוי סתום צילום: בלומברג

מ"נס" לסכסוך עבודה: המו"מ במפעל טבע בקרית שמונה במבוי סתום

העובדים שבתחילת השנה שמחו לגלות כי בכוונת טבע למכור את מפעל מיגדה בצפון ולא לסגור אותו נקלעו כעת למבוי סתום במו"מ להסכם שכר חדש ל-2018

04.07.2018, 10:04 | דרור רייך

רק בתחילת השנה הצהירו עובדי טבע עובדי מפעל מיגדה של טבע בקריית שמונה "קרה לנו נס" לאחר שהתברר כי בכוונת טבע למכור את המפעל בקריית שמונה ולא לסגור אותו, לעומת חבריהם במפעלי ירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

כעת נקלעו העובדים והנהלת טבע למבוי סתום בנוגע להסכמי השכר החדשים ל-2018. בעוד שהנהלת טבע לא מוכנה לדון על העלאת שכר העובדים, הם גילו כי במקומות אחרים בעולם טבע דווקא אישרה תוספת לעובדי המפעלים. כמו כן טבע לא מוכנה לשלם בונוסים שנתיים לעובדי המפעל, שרובם מרוויחים משכורות נמוכות.

יתרה מכך, העובדים חוששים מכך שטבע אינה מעדכנת אותם היכן עוד תהליך המכירה של המפעל והם חוששים שגורלם יהיה דומה למפעל באשדוד – בתחילה הצהרות על מכירה ואח"כ סגירת המפעל.

ההסתדרות כבר מעורבת בסכסוך והמפעל ייכנס לתקופת צינון בת 10 ימים שלאחריה יהיה ניתן להשבית אותו. "העובדים חוששים ובצדק" סיפר לנו גורם מוביל במאבק. "יש מערכת יחסים לא טובה מול ההנהלה מאז פברואר האחרון – אבל החשש שלי שהם דווקא רוצים שאנחנו נשבית את המפעל כדי שיוכלו לסגור אותו".

מפעל טבע בירושלים (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג מפעל טבע בירושלים (ארכיון) | צילום: אוהד צויגנברג מפעל טבע בירושלים (ארכיון), צילום: אוהד צויגנברג

הפיטורים באשדוד כמשל

לפני כחודשיים החליטה טבע כי המפעל המונה 175 עובדים באשדוד ייסגר כבר בתוכנית ההתייעלות שהציגה בתחילת השנה, בניגוד להערכות כי ייתכן והוא יימכר. עובדי מפעל מיגדה חוששים שגורלם יהיה דומה.

מטבע נמסר: "כפי שהודענו בדצמבר - כחלק מתהליך הרה-ארגון שטבע מיישמת גם בישראל - אנו פועלים למכירת אתר מיגדה בקריית-שמונה. מידע זה תוקשר לעובדים בהגינות ובשקיפות מלאה. נמשיך לפעול להידברות עם נציגות העובדים וההסתדרות במטרה לפעול יחד לטובת החברה ועובדיה כאחד".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות