אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת המיליונים של קיורטק בוטלה - הדירקטוריון החליט על קיצוצים

עסקת המיליונים של קיורטק בוטלה - הדירקטוריון החליט על קיצוצים

בעלת השליטה בקיורטק, כלל ביוטכנולוגיה, מדווחת כי אינסייט הרוכשת הודיעה שלא תוכל לעמוד בתשלומים שנקבעו בהסכם - שכלל תמורה ראשונית של 50 מיליון דולר. "קיורטק ובעלי מניותי בוחנים אלטרנטיבות"

04.07.2018, 13:39 | הגר רבט

בוטלה עסקת המכירה של קיורטק, חברת הביומד שבפורפטוליו כלל ביוטכונלוגיה (53%). במסגרת העסקה, שעליה הוכרז בחודש מרץ האחרון, אמורה היתה הרוכשת, חברת אינסייט (InSight), לשלם סכום ראשוני של 50 מיליון דולר עבור מניות קיורטק, עם תשלומים עתידיים המותנים באבני דרך, של עד מקסימום 550 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

כת"ב מעדכנת היום (ד') בדיווח לבורסה, שאינסייט הודיעה לקיורטק כי אין באפשרותה להעביר את התמורה הראשונית עבור הרכישה, לפי לוחות הזמנים כפי שנקבע בהסכם. על רקע זה, ובהתחשב בכך שאינסייט לא הציגה לוחות זמנים אחרים מחייבים או  ערבויות מספקות, קיורטק ובעלי המניות שלה הודיעו לה על ביטול ההסכם.

בעקבות ביטול העסקה החליט דירקטוריון קיורטק על קיצוץ היקף הפעילות של החברה. לא נמסרו פרטים על היקף הקיצוץ. מעבר לכך, נבחנות אפשרויות חלופיות להסכם שבוטל. 

"קיורטק ובעלי מניותיה בוחנים אלטרנטיבות להסכם המכירה ואת האפשרויות המשפטיות העומדות בפניהם", נאמר בדיווח. אינסייט עוסקת בפיתוח ובמסחור תרופות ביוטכנולוגיות ותרופות המבוססות על נוגדנים משלבים ראשוניים ועד למסחורן דרך שותפויות אסטרטגיות.

כלל ביוטכנולוגיה היא חברת אחזקות (בשליטת לן בלווטניק) המתמקדת בחברות ביומד - בעלת שלוש אחזקות מהותיות: מדיוונד, קיורטק וגמידה סל. קיורטק נמצאת בשיא  תוכנית הפיתוח של התרופה  Pidilizumab לטיפול באינדיקציה של DIPG - Diffuse Intrinsic Pontine Glioma - סרטן מוח נדיר התוקף כ-300 ילדים בשנה בארה"ב, עם שיעור התמותה הגבוה ביותר מבין גידולי המוח בילדים (תוחלת חיים חציונית כוללת של כ-10 חודשים). כיום אין כל טיפול תרופתי המאושר למחלה זו.

בהמשך לתוצאות החיוביות של התרופה בניסוי בשלב 1, קיורטק עומדת בפני ניסוי קליני פיבוטלי (לרישום כתרופה) בשלב 2, אשר יכלול כ-45 חולים בארה"ב, בישראל, ויתכן שגם באירופה.     

מיכאל שיקלר מנכ"ל קיורטק
מיכאל שיקלר מנכ"ל קיורטק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות