אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשפה נבחרת הסטארט-אפים של השב"כ צילום: עמית שאבי

נחשפה נבחרת הסטארט-אפים של השב"כ

תוכנית האצת המיזמים של הארגון, שנבנתה בשיתוף TAU Ventures, כוללת 7 חברות בתחום הבינה המלאכותית, הרובוטיקה, המציאות המדומה ועוד; "התוכנית מעידה על רוח חדשה בשב"כ", אמר נדב ארגמן, ראש השירות

04.07.2018, 15:09 | הגר רבט
שבעה סטארט-אפים נבחרו לקחת חלק במחזור הראשון של תוכנית ההאצה של השב"כ וזרוע ההשקעות של אוני' תל אביב TAU Ventures, כך הודיע שלשום (ב') ראש השב"כ נדב ארגמן במסגרת אירוע שנערך באוני' תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

המחזור הראשון של התוכנית שנקראת The Xcelerato יארך 4 חודשים ויתמקד במיזמים בשלבים מוקדמים בדגש על AI, טכנולוגיות עיבוד שפה טבעית, רובוטיקה ומדע הנתונים. המיזמים נבחרו על ידי ועדה משותפת של גורמים מקצועיים מטעם השב"כ ו-TAU Ventures וקיבלו מענק של 50 אלף דולר משירות הביטחון הכללי, ללא אקוויטי וללא מגבלות.

נדב ארגמן, ראש השב"כ, צילום: עמית שאבי נדב ארגמן, ראש השב"כ | צילום: עמית שאבי נדב ארגמן, ראש השב"כ, צילום: עמית שאבי

שבעת הסטארט-אפים שייקחו חלק בתוכנית הם: CannyAI שמפתח טכנולוגיה לעריכת וסינתוז וידאו בעזרת בינה מלאכותית עבור תעשיית הקולנוע והטלוויזיה; חברת AutoPlay AI שמפתחת בוטים לבדיקה אוטומטית של מוצרי תוכנה; אקסטנד, שמפתחת טכנולוגיה שמחברת בין העין האנושית לרחפנים; Clone, שעושה שימוש בטכנולוגיות VR ו-AR לפיתוח הולגרמות, שתאפשר למשתמש ״לשגר״ באופן וירטואלי כל אדם מרוחק אל הסביבה שלו; Talamoos, שמפתחת פלטפורמות מבוססות למידת מכונה וביג דאטה לחיזוי הפעולות וההעדפות העתידיות של צרכנים; חברת Cyabra שמגינה על מותגים וארגונים ציבוריים מפני קמפיינים של דיסאינפורמציה, זהויות בדויות ועוד; ו-Legal Automation, שמפתחת מערכת לניתוח אוטומטי של מסמכים.

ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן, אמר באירוע: ״אנחנו מבינים שארגון חפץ חיים בעידן שלנו, חייב להיות בחזית הטכנולוגיה. המשמעות היא לעצב מחדש את התפיסה הטכנולוגית של הארגון ולחבר אותנו לרעיונות ולפתרונות הכי חדשניים, שיתנו את המענה הטוב ביותר לצרכים שלנו. אם הייתם שואלים מישהו מאנשי השב״כ לפני שלוש שנים האם תוכנית כזו יכולה להתקיים בארגון שלנו, התשובה שהייתם שומעים היא ככל הנראה שלא. עצם הקמת התוכנית מעידה על רוח חדשה בשב"כ".

משתתפי התוכנית, צילום: אילון יחיאל משתתפי התוכנית | צילום: אילון יחיאל משתתפי התוכנית, צילום: אילון יחיאל

נמרוד כהן, מנהל שותף של TAU Ventures דיבר גם הוא באירוע ואמר: "כשהקמנו את הקרן, הגענו למסקנה שחשוב לייצר אקוסיסטם שלמה סביבה, ואחד הדברים החשובים כשבונים אקוסיסטם, הוא בחירת השותפים לדרך ויצירת תוכניות יוצאות דופן ובעלות ערך אמיתי ליזמים. במהלך העבודה עם השב"כ גילינו גוף פתוח, חדשני ומהיר ואני מאמין ששני הצדדים שמחים וגאים על החיבור שנוצר. שבעת הסטארט-אפים שנבחרו לקחת חלק בתוכנית נבחרו בקפידה רבה ומהווים בעיני את חוד החנית של הטכנולוגיה העמוקה בישראל ונעשה הכל כדי לסייע לאותם סטארט-אפים להגיע למקומות אליהם הם שואפים להגיע".

בשב"כ השיקו את התוכנית במאי האחרון, כשנה לאחר שהמוסד הפתיע עם הכרזה על הקמת קרן השקעות בסטארט-אפים ישראלים בשם קרן ליברטאד. זו השלימה סבב השקעות ראשון במרץ האחרון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות