אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הנדל"ן של השר לשעבר רענן כהן תובעת את אלקטרה צילום: יאיר שגיא

חברת הנדל"ן של השר לשעבר רענן כהן תובעת את אלקטרה

דוד אזולאי הנדסה אזרחית, שבה שותף כהן, טוענת כי חברה־בת של אלקטרה מכרה לה מתקן חניה רובוטי למיזם בחולון, אך לא סיפקה אותו

05.07.2018, 08:31 | דותן לוי

יזמית הנדל"ן דוד אזולאי הנדסה אזרחית, שבה שותף השר לשעבר רענן כהן, תובעת חברה־בת של אלקטרה על תרגיל עוקץ. על פי הנטען בכתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום תל אביב בסוף מאי, אלקטרה קלאוס פתרונות חניה גבתה מדוד אזולאי כסף למתקן חניה רובוטי אך לא סיפקה אותו.

על פי כתב התביעה, החברה היזמית דוד אזולאי הנדסה אזרחית רכשה מאלקטרה מתקן חניה מכני ב־355 אלף שקל כדי להתקינו בפרויקט תמ"א 38/1 ברחוב הופיין 7 בחולון. לטענת דוד אזולאי, ביולי 2016 נחתם ההסכם עם אלקטרה למכירת מתקן חניה, ובו התחייבות לספק את המתקן בתוך חצי שנה. עיקר התשלום, כ־263 אלף שקל, נעשה עם ביצוע ההזמנה לאחר מדידות באתר, אלא שאלקטרה נמנעה ממתן ערבות בנקאית, בניגוד למוסכם בין הצדדים.

השר לשעבר רענן כהן, צילום: נמרוד גליקמן השר לשעבר רענן כהן | צילום: נמרוד גליקמן השר לשעבר רענן כהן, צילום: נמרוד גליקמן

בכתב התביעה צוין כי איש המכירות של אלקטרה קלאוס פתרונות חניה הדגיש את השם הטוב של החברה כחלק מקבוצת אלקטרה: "נראה כי מדובר בחברה העושה שימוש לרעה בשם הטוב והמוניטין של בעלת המניות אלקטרה, שכפי הנראה מנוצלת לרעה לצורך ביצוע עסקאות הונאתיות כדוגמת זו".

לפי דוד אזולאי הנדסה אזרחית, אלקטרה קלאוס התחייבה לספק את המתקן ב־5 במאי 2017, אך מועד זה נדחה בהסכמת הצדדים. בהמשך כאשר ביקשה החברה לתאם מועד חדש להתקנה, באפריל 2018, הודיעה להם אלקטרה כי מתקן החניה לא יסופק לפני אוקטובר 2018, ובהמשך המועד הוארך ליוני 2019.

עד עתה לא סופק מתקן החניה והכסף של דוד אזולאי הנדסה אזרחית לא הושב לה.

דוד אזולאי הנדסה אזרחית דורשת כעת לחייב את אלקטרה קלאוס להשיב לה את הסכום ששולם לה, כולל הפרשי הצמדה וריבית, וכן סכום של 2,100 שקל על כל חודש איחור בהתקנת המתקן, ובסך הכל 27,300 שקל עבור 13 חודשי איחור.

מקבוצת אלקטרה נמסר: ״מדובר בשימוש ציני במותג ׳אלקטרה׳, שכל מטרתו להפעיל לחץ מיותר שאינו קשור למהות התביעה עצמה. חברת ״דוד אזולאי הנדסה״ לא עמדה בהתחייבויותיה הכספיות כלפי אלקטרה ולמרות זאת בחרה משיקוליה להגיש תביעה נגד החברה בטיעוני סרק. החברה דוחה על הסף את הטענות שעולות בכתבה ובכתב התביעה ומאמינה שהדברים יתבהרו בבית המשפט״. 

את חברת דוד אזולאי ייצג עו״ד ניסים עזרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות