אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ דחה את עתירת יצרני החשמל הפרטיים, והרפורמה בחברת החשמל עוברת לאישור בועדות הכנסת צילום: מוטי קמחי

בג"ץ דחה את עתירת יצרני החשמל הפרטיים, והרפורמה בחברת החשמל עוברת לאישור בועדות הכנסת

הפסיקה של שופטי בג"ץ מאשרת את מחיקתו של פסק הדין של ביה"ד הארצי לעבודה משנה שעברה שהתיר לעובדי חברת החשמל לשבות ולמעשה האיץ את הליך הרפורמה שם. המרוויח הגדול מהפסיקה הוא יו"ר ההסתדרות

04.07.2018, 19:09 | ליאור גוטמן
ביהמ"ש העליון, בשבתו כבג"ץ, דחה לפני הערב (ד) את עתירת יצרני החשמל הפרטיים, שביקשו להקפיא את אישור הרפורמה בחברת החשמל מחשש לפגיעה בעבודה השוטפת שלהם. יצרני החשמל הפרטיים מחזיקים כיום כשליש מכוח הייצור במשק, והם צורפו לעתירתה של המדינה לבג"ץ שביקשה להגביל את זכות השביתה של עובדי חברת החשמל. מאחר והמדינה סיכמה על פרטי רפורמה, ואף אישרה אותה בממשלה, השופטים לא ראו לנכון להתערב בהליך, ובעצם דחו את הבקשה של יצרני החשמל הפרטיים להתערב.

קראו עוד בכלכליסט

למעשה, הפסיקה של שופטי בג"ץ מאשרת את מחיקתו של פסק הדין של ביה"ד הארצי לעבודה משנה שעברה שהתיר לעובדי חברת החשמל לשבות ולמעשה האיץ את הליך הרפורמה שם. בפסק דין עליו חתומים השופטים עוזי פוגלמן, מני מזוז וענת ברוך, נכתב ש"אין בידינו להיעתר לבקשת היצרנים הפרטיים להמשיך ולברר את עתירתם. כפי שמציינים יצרני החשמל הפרטיים, הסעד העיקרי שהתבקש בעתירתם הוא ביטול פסק הדין של הדין הארצי לעבודה. סעד זה מושג במלואו", אומרים השופטים. לגבי מערכת יחסי העבודה שם כרגע הם מציינים ש"כעולה מהודעת המדינה, נכון לעת הזו עובדי חברת החשמל אינם נוקטים עיצומים כלפי היצרנים הפרטיים או בכלל. לפיכך, בשלב זה, אין עוד סכסוך קונקרטי בין היצרנים הפרטיים לבין עובדי חברת החשמל שביסודו תשתית עובדתית עדכנית".

אבי ניסנקורן , צילום: מוטי קמחי אבי ניסנקורן | צילום: מוטי קמחי אבי ניסנקורן , צילום: מוטי קמחי

מי שיכול להיות שבע רצון מהפסיקה הוא יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שגם הוריד מעל סדר היום את הדיון על זכות השביתה של עובדי המונופולים הממשלתים וגם חיזק את מעמדו כשותף לשר האוצר כחלון: אישור הרפורמה בחברת החשמל הוסכם למעשה כדיל בין שני הצדדים כאשר ניסנקורן מקדם את המהלך ואילו כחלון מאשר את הרפורמה ומוריד את שאת השביתות של העובדים מעל סדר היום

הרפורמה בחברת החשמל תידון בוועדה מיוחדת בכנסת שתורכב מועדת הכנסת ומועדת הכלכלה. מי שינהל את הישיבות לאורך כל השבוע הבא הוא ח"כ איתן כבל.

המטרה היא לאשר את כלל תיקוני החקיקה כבר במושב הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות