אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מינה את אביגדור יצחקי ליו"ר מפעל הפיס צילום: ענר גרין

נתניהו מינה את אביגדור יצחקי ליו"ר מפעל הפיס

יצחקי שהיה עד לפני מספר חודשים יו"ר מטה הדיור באוצר והאיש שהוביל את פרויקט "מחיר למשתכן" היה המועמד של שר האוצר משה כחלון

04.07.2018, 21:10 | שחר אילן

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל את המלצת ועדת האיתור של משרד האוצר והחליט למנות את אביגדור יצחקי ליו"ר מפעל הפיס, החלטה שבמידה רבה ידועה מראש מזה כחצי שנה. יצחקי שהיה עד לפני מספר חודשים יו"ר מטה הדיור באוצר והאיש שהוביל את פרויקט "מחיר למשתכן" היה המועמד של שר האוצר משה כחלון. מסיבות של נראות ציבורית מינה כחלון ועדת איתור אבל העמיד בראשה את מנכ"ל משרדו שי באב"ד, כך שהיה ברור מראש שבסופו של דבר היא תחליט על יצחקי.

קראו עוד בכלכליסט

יצחקי אמר ל"כלכליסט" "שיהיה לי בהצלחה". בתשובה לשאלה על תכניותיו אמר ש"צריך ללמוד דברים לפני שמכינים תוכניות. אני אתייחס להכל מאל"ף עד ת"ו כולל דו"ח המבקר. עוד לא נכנסתי לעומק הדברים". כשנשאל על העובדה שהמבקר סבור שיו"ר הפיס הקודם עוזי דיין התערב יותר מדי בעבודת הפיס אמר ש"זה היה היו"ר הקודם. יו"ר צריך לפקח על אנשי המקצוע ולדאוג שההחלטות הנדרשות והטובות יתקבלו". יצחקי לא רצה לענות לשאלה האם יממש את שאיפתו של כחלון לצמצמם את היקף ההימורים החוקיים.

אביגדור יצחקי , צילום: עמית שעל אביגדור יצחקי | צילום: עמית שעל אביגדור יצחקי , צילום: עמית שעל

כהונתו בת שבע השנים של דיין הסתיימה באקורד צורם מאוד כאשר באפריל האחרון פרסם המבקר יוסף שפירא דו"ח חמור על תקופת כהונתו. מהדו"ח עלה שדיין עשה במפעל כבתוך שלו תוך חריגה מסמכויותיו והתערבות בניהול ואף מינוי מקורבים. דיין ניסה להמשיך בתפקידו עד לבחירת מחליפו אבל באפריל האחרון בחר דירקטוריון הפיס כמ"מ זמני ליו"ר את ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל.

יצחקי, 69, רואה חשבון בהשכלתו, שימש בעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת אריאל שרון, וכחבר כנסת מטעם קדימה ב-2008-2006. מפעל הפיס הוא המפעיל החוקי היחיד של משחקי מזל בישראל. הכנסותיו מיועדות לסייע לתקציבי הרשויות המקומיות. ב-2017 עמדו הכנסות הפיס על 7.4 מיליארד שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות