אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רעידת אדמה בעוצמה 4.3 הורגשה בצפון ובמרכז צילום: שאטרסטוק

רעידת אדמה בעוצמה 4.3 הורגשה בצפון ובמרכז

גולשים ברחבי הארץ מדווחים על רעידת אדמה נוספת. הרעש הורגש בצפון הארץ ובמרכזה וגם בלבנון. עוצמת הרעש היא 4.3 והמוקד בגליל התחתון - מזרחית לכנרת. לפנות בוקר הורגשה רעידה בעוצמה 4.1 כשהמוקד היה בכנרת

04.07.2018, 23:12 | ynet
רעידת אדמה בעוצמה 4.3 הורגשה הערב (ד') בשעה 22:46 בצפון הארץ ובמרכזה. מוקד הרעש הוא בגליל התחתון. לא דווח על נפגעים או על נזק. 

הרעידה הורגשה בשעה 22:46. גולשים מחיפה, תל-אביב, טבריה, רמת הגולן, קריית אונו, גבעתיים, חולון, פתח-תקווה, צפת, עכו, כפר תבור, נצרת עילית, רמת-גן ועוד מקומות רבים דיווחו על הרעידה.

מלי המתגוררת בגליל המערבי סיפרה כי הרעידה תפסה אותה בזמן שישבה במרפסת: "הפרגולה זזה. הסתכלתי למעלה כדי לראות למה זה זז, אחותי צעקה לי מהבית ליד 'האדמה זזה'". 

מוסטפא מטירה סיפר: "ישבתי בסלון עם הנייד והרגשתי שהספה זזה שמאלה וימינה. זה היה במשך 10 שניות ונפסק. הרגשתי סחרחורת. זה היה מפחיד".

רון פרגון מטבריה סיפרה: "הייתי בבית, זה היה מפחיד, הבית רעד, הכול זז". גם בלבנון דיווחו אזרחים כי הרעידה הורגשה בביירות.

רעידת אדמה בעוצמה של 4.1 דרגות הורגשה ב-4:50 לפנות בוקר והמוקד היה בצפון הכינרת - כ-10 קילומטרים צפונית מזרחית לטבריה. אחריה הורגשו רעידות משנה בעוצמה נמוכה יותר. כך נמסר מהמכון הגיאופיסי לישראל.

מוקד הרעש הראשון היה כאמור בצפון הכינרת ובעומק של ארבעה קילומטרים מתחת לפני הקרקע. אחר כך נרשמו רעידות משנה: ב-4:58 הורגשה רעידה בעוצמה פחותה של 3.2 דרגות וב-6:41 הורגשה רעידה בעוצמה של 2.1 דרגות. ב-6:51 התרחשה באותו מוקד רעידת משנה חזקה יותר בעוצמה של 3.8 דרגות. 

בעקבות רעידת האדמה הבוקר דיווחו תושבים רבים על חשש מפגיעה בבתיהם, שאינם עמידים די הצורך בפני רעידת אדמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות