אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוג הודיעה לנתניהו: לא אתמודד לכהונה נוספת צילום: עמית שאבי

פלוג הודיעה לנתניהו: לא אתמודד לכהונה נוספת

הנגידה תסיים את תפקידה בנובמבר השנה; שר האוצר משה כחלון רמז בחודשים האחרונים כי אין בכוונתו להאריך את כהונתה של פלוג, אך עד עתה הוא ונתניהו לא מצאו מועמד מוסכם; לדבריה, "לבנק המרכזי יש חלק נכבד במצב האיתן וביציבות שהפגינה כלכלת ישראל בשנים האחרונות"

06.07.2018, 14:20 | עמרי מילמן

נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, הודיעה אמש לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי החליטה שלא להעמיד את עצמה כמועמדת לתקופת כהונה נוספת בתפקיד נגידת בנק ישראל. כהונתה בת החמש השנים של הנגידה תסתיים, על פי חוק, ב-12 לנובמבר 2018.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שמסרה הנגידה לראש הממשלה, ציינה, בין היתר: "זכיתי לעמוד בראש ארגון איכותי ביותר, העושה את מלאכתו במקצועיות, ממלכתיות, ונאמנות, ואשר מממש יום יום את החזון שהציב לעצמו - להיות בנק מרכזי מתקדם, שתורם לשגשוג כלכלת ישראל ואזרחיה. אין זו עת לסיכומים, אולם אני יכולה לומר כבר עכשיו שאסיים את תפקידי תוך תחושת סיפוק רב, היות ולבנק ישראל יש חלק נכבד במצב האיתן וביציבות שהפגינה כלכלת ישראל בשנים האחרונות, כמו גם בניתוח ובהצפת האתגרים המשמעותיים בפניהם נעמוד בשנים הבאות".

הנגידה הדגישה כי תמשיך להוביל את בנק ישראל, על כל תפקידיו, ובפרט את קבלת החלטות המדיניות המוניטרית, עד ליום בו יסתיים תפקידה ותחל הכהונה של הנגיד או הנגידה הבאים.

במכתבה הדגישה הנגידה את החשיבות שבשמירה על עצמאות בנק ישראל, זאת כל הנראה ברמיזה על האפשרות שכחלון ונתניהו יעדיפו לבחור מועמד "נוח" בהשוואה לפלוג שהעבירה לא אחת ביקורת על המדיניות שלהם, בעיקר בנוגע להפחתות המסים והעדר ההשקעה המספקת בתשתיות,

שר האוצר משה כחלון רמז בחודשים האחרונים כי אין בכוונתו להאריך את כהונתה של פלוג, אולם עד כה לא נמצא מועמד אחר המוסכם על ידי נתניהו וכחלון לתפקיד, שגם מעוניין בו. בין השמות השונים עלו פרופ' יוג'ין קנדל, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר, שהודיע כי אינו מעוניין בתפקיד, מיכל עבאדי בויאנג'ו החשבת הכללית לשעבר שגם כן לא רצתה בתפקיד, והחשב הכללי המכהן, רוני חזקיהו.

קרנית פלוג, צילום: עמית שאבי קרנית פלוג | צילום: עמית שאבי קרנית פלוג, צילום: עמית שאבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
הגישה הולכת , תודה לאל.
היא גרמה שאנשים לא יחסכו ישקיעו בעולם בקניית בתים.במקום להשקיע בארץ שגם החוסכים יהנו. כאן המגמה היתה בזמנה לא לחסוך לך להשקיע בנדלן. כסף גם שהיה גדול כאילו חבר ערך בבנק לא קיבלנו ןשקל. מאות אלפים כלום אבל הבנקים לקחו ריבית גבוהה למה לבנקים כן אישרה שריביות .האזרח הקטן כלום.עשתה הפלייה.תטדה לאל שוב שהלכה.דאגה לבנקים שלקחה ריביות מהצעירים במיוחד.
אני.א.א חיפה  |  07.07.18
25.
אני נזכר עכשיו ברשימת המועמדים
שהסירו מועמדות בזה אחר זה בגלל שיימינג של התקשורת, עד שרק פלוג נשארה. ככה זה כשהתקשורת רוצה משהו. ביבי - אני מקווה שהפעם תהיה אמיץ ותמנה את מי שאתה בוחר, לא את מי שהכתבים בוחרים בשבילך. ולכם הכתבים - בושו והיכלמו. יכול היה להיות לנו נגיד טוב בהרבה אם רק הייתם שומרים על טיפה אוביקטיביות.
דודי  |  07.07.18
לכל התגובות