אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעשייה האווירית תמכור לפינלנד טיל ים-ים ב-162 מיליון יורו צילום: אבי מועלם

התעשייה האווירית תמכור לפינלנד טיל ים-ים ב-162 מיליון יורו

במסגרת העסקה, תספק תע"א לפינים טילי גבריאל כדי שיחליפו את מערך טילי הים-ים של המדינה. ההסכם כולל גם אופציה לעסקת המשך בשווי 193 מיליון יורו

06.07.2018, 17:25 | אמיתי גזית

התעשייה האווירית תספק לפינלנד טילי גבריאל בשווי 162 מיליון יורו כדי שיחליפו את מערך טילי הים-ים של המדינה. ההסכם עם הפינים כולל גם אופציה לעסקת המשך בשווי 193 מיליון יורו.  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה כוללת אספקה של המשגרים, הטילים, סימולטור, ציוד בדיקה, חלקי חילוף ושעות אימון. הודעה על חתימת העסקה נמסרה הבוקר על ידי שר הביטחון הפיני ג'וסי ניניסטו (Jussi Niinistö).

   , צילום: יח"צ תעשייה אווירית צילום: יח"צ תעשייה אווירית    , צילום: יח"צ תעשייה אווירית

על פי ההודעה, התעשייה האווירית גברה במכרז על ארבע חברות מנורווגיה, ארה"ב, צרפת ושוודיה. השר הפיני ציין כי הקריטריונים העיקריים שהובילו לזכיית תע"א במכרז היו עלות הטילים אל מול התועלת שלהם, לוחות הזמנים לאספקה, עלות מחזור חיי המערכת והתאמתה למערכת שתוחלף.

יוסי וייס, המנכ"ל היוצא של התעשייה האווירית (שעדיין נמצא בתפקידו עד לאישור מינויו של המנכ"ל הנבחר נמרוד שפר על ידי שרי הממשלה) מסר בעקבות הודעת הפינים: "זו עסקה אסטרטגית ראשונה מסוגה עבורנו באירופה ופריצת דרך משמעותית בכל הקשור לפעילות שלנו שם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הרוסים מסכימים? טרמפ מסכים?
רוסיה עשוייה "לא למנוע" בעיות בגדר עם סוריה. אנו מוכרים נשק לפולין ופינלנד, ולשתי המדינות האלה יש סכסוך היסטורי ארוך עם רוסיה שכעת עולה מדרגה. לכן ביצוע ההסכם בסכנה. בנוסף, טרמפ שיתבקש להגן עליהן יציב תנאי שיקנו נשק אצלו, וטרמפ שיתבקש לעזור לנו יבקש ממנו לרדת מן ההסכם
איפכה  |  07.07.18
3.
בהערכה רבה למנכ"ל מר יוסי וייס
לפני הכל יוסי הוא נפלא מקצוען שבראש מעייניו היו תעש"א ועובדיה. הביא את תעש"א להשגים בזכות תיפקודו וכל הצלחתו נוגחה על בסיס קבוע בידי "פשע מאורגן"שנקרא לצערנו ועד עבדים.לאחר בחירתו של מנכ"ל חדש..חייבים לשלב כוחות וזרועות עיסקיות.להצלחת תעש"א. יוסי היקר אנו מאחלים לך הריאות והצלחה.ויודעים שכל כולך נאמן לעקרונות הצדק.וקידום המפעל לטובת עם ישראל .
בן משה  |  07.07.18