אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי.מורגן ו-ICBC הסיני מתעניינים בדויטשה בנק צילום: בלומברג

ג'יי.פי.מורגן ו-ICBC הסיני מתעניינים בדויטשה בנק

על פי דיווח בגרמניה, שני הבנקים הביעו עניין ברכישת חלק מהבנק המקרטע, שמנייתו איבדה 40% מתחילת השנה. עוד עלה מהדיווח כי קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל דנה במצבו הקשה של הבנק עם נגיד הבנק המרכזי של גרמניה לשעבר

06.07.2018, 20:39 | שירות כלכליסט

מניות דויטשה בנק זינקו מוקדם יותר היום (ו') ב-6% בעקבות דיווח בגרמניה, שלפיו בנק ג'יי.פי.מורגן ובנק ICBC הסיני מעוניינים לרכוש נתח מהבנק הגרמני. על כך דיווחה סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח במגזין העסקים וויוו (WiWo), קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נפגשה בנושא עם ראש הבנק המרכזי של גרמניה לשעבר אקסל וובר. וובר מכהן כיום כיו"ר UBS השוויצרי. השניים דנו במצבו המקרטע של דויטשה בנק.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. מודאגת ממצבו הקשה של הבנק?, צילום: Jasper Juinen קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. מודאגת ממצבו הקשה של הבנק? | צילום: Jasper Juinen קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. מודאגת ממצבו הקשה של הבנק?, צילום: Jasper Juinen

מניות דויטשה בנק הגיעו לאחרונה לשפל על רקע הסקפטיות כלפי מינויו של כריסטיאן סווינג (48) למנכ"ל הבנק באפריל האחרון. המשקיעים הביעו את אי שביעות רצונם מהאסטרטגיה שלו המתמקדת בעיקר בשוק האירופי, וזונחת את ענף ההשקעות העולמי. הם סבורים כי סווינג יתקשה להשיב את דויטשה בנק לרווחיות, לאחר שלוש שנות הפסדים תחת המנכ"ל הקודם ג'ון קריאן.

השלוחה האמריקאית של דויטשה בנק כשלה במבחני האמידות בפני משברים כלכליים שערך הפדרל ריזרב. דירוג האשראי של הבנק נחלש.

אף על פי כן, הבנקים הגדולים והרווחיים בעולם מבקשים להגביר את אחיזתם בפרנקפורט. חשיבותה של הבירה הגרמנית הפיננסית, שבה גם נמצא מטה הבנק המרכזי האירופי, עתידה לעלות באופן משמעותי לאחר הברקזיט.

מאז תחילת השנה איבדו מניות דויטשה בנק 40% מגובהן. שווי הבנק צנח אל מתחת ל-20 מיליארד יורו (23.4 מיליארד דולר). זאת בהשוואה לשווי של 353 מיליארד של ג'י. פי. מורגן ולשווי של 274 מיליארד דולר של ICBC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות