אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לתקנות: טראמפ מסר את מספר הטלפון הנייד שלו למנהיגי מדינות ללא ידיעת פקידי הממשל צילום: איי פי

בניגוד לתקנות: טראמפ מסר את מספר הטלפון הנייד שלו למנהיגי מדינות ללא ידיעת פקידי הממשל

בכירי הממשל בארה"ב נדהמו לגלות כי הנשיא ערך שיחות עם מנהיגים בניגוד לחוק. למשל, טראמפ קיים שיחה טלפונית עם ר"מ קנדה ללא ידיעת עוזרי הבית הלבן וללא תיעוד. השיחות אמורות להיות מתוכננות מראש

08.07.2018, 11:58 | שירות כלכליסט
בכירי הממשל בארה"ב נדהמו לגלות כי הנשיא טראמפ נתן את מספר הסלולארי הפרטי שלו לבכירים במדינות זרות זמן קצר לאחר שנבחר לנשיאות, ואף ערך עימם שיחות שאינן עומדות בחוק האמריקאי. כך דיווח ה"ביזנס אינסיידר".

עוזרי הבית הלבן, שלא ידעו שטראמפ קיים שיחה עם ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו, הופתעו כשהממשל הקנדי פרסם את סיכום השיחה באפריל בשנה שעברה, לפי דיווח של ה"וושינגטון פוסט".

קראו עוד בכלכליסט

שיחות עם מנהיגים זרים בדרך כלל מתוכננות ונכתבות מראש, ודורשות התייעצות עם יועצים בכירים כמו היועץ לביטחון לאומי. לבסוף השיחה מתומללת ונערכת להצהרה ציבורית.

דונלד טראמפ מול מנהיגי מדינות בפסגת G7. עוזרי הבית הלבן נבהלו מהדיווח, צילום: אי פי איי דונלד טראמפ מול מנהיגי מדינות בפסגת G7. עוזרי הבית הלבן נבהלו מהדיווח | צילום: אי פי איי דונלד טראמפ מול מנהיגי מדינות בפסגת G7. עוזרי הבית הלבן נבהלו מהדיווח, צילום: אי פי איי

במקרה של השיחה עם טרודו נאלצו בכירי הממשל להסתמך על זכרונו של הנשיא בעניין תוכן הדברים.

בעקבות התקרית, בבית הלבן התעקשו שטראמפ ייצמד לחוק המעגן את כללי פרוטוקולי השיח של עובדים פדראליים. כמו כן, שכל שיחותיו עם מנהיגים זרים ינותבו דרך חדר המצב.

הפרסום בוושינגטון פוסט מעלה מחדש את השמועות על השימוש שעושה טראמפ בסלולארי הפרטי שלו. בייחוד לאחר חקירה שחשפה שמכשירי מעקב סלולאריים התגלו בקרבת הבית הלבן ו"מתקנים רגישים" אחרים בוושינגטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות