אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית השכרת האופניים הסינית ofo עוזבת את ישראל צילום: דוד הכהן

ענקית השכרת האופניים הסינית ofo עוזבת את ישראל

בתחילת השנה הוחל בניסוי מצומצם שכלל 100 אופניים באוניברסיטת בר אילן. מאוחר יותר הוא הורחב למכון ויצמן ולרמת גן, שרק לאחרונה פרסמה נתונים המעידים על הצלחה גדולה. ofo: "מדובר בהחלטה של ההנהלה לצאת מהמזה"ת"

08.07.2018, 13:49 | תומר הדר

ענקית השכרת האופניים הסינית ofo לא תפעל עוד בישראל – כך הודיעה החברה. לדברי ofo, מדובר בהחלטה של ההנהלה לצאת מכל השווקים במזרח התיכון.

קראו עוד בכלכליסט

ofo החלה את פעילותה בישראל (לצד תלאופן ומובייק) בתחילת השנה בניסוי מצומצם יחסית שכלל 100 אופניים שיתופיים שהוצבו באוניברסיטת בר אילן. מאוחר יותר הורחבה הפעילות למכון ויצמן ולרמת גן. נטישתה של ofo מפתיעה במיוחד לנוכח העובדה שעיריית רמת גן פרסמה נתונים המעידים על הצלחה גדולה.

אופני ofo ברמת גן, צילום: שלומי מזרחי אופני ofo ברמת גן | צילום: שלומי מזרחי אופני ofo ברמת גן, צילום: שלומי מזרחי

לפי נתוני עיריית רמת גן שנחשפו ב"כלכליסט", בוצעו במהלך החודשים האחרונים מדי יום כ-1,300 שיתופי אופניים. בשונה מן החברות המתחרות – אופני ofo  אינן דורשות שימוש בתחנות עגינה ייעודיות, אלא ניתנות לנעילה במקום בו הן נשארות באמצעות מנעול מיוחד הנפתח באמצעות אפליקציה סלולרית.

מ-ofo נמסר: "חברת ofo העולמית החליטה להפסיק את פעילותה במזרח התיכון על מנת להתמקד באיזורים אחרים בעולם. ההחלטה התקבלה בדרגים הגבוהים ביותר בחברה כהחלטה אסטרטגית וללא כל קשר להצלחתה של ofo בעיר כזו או אחרת. ofo שפעלה ברמת גן במסגרת פיילוט, זכתה להצלחה וישראלים רבים השתמשו בשירות. אנו מודים לכל מי שלקח חלק בפיילוט ולעירייה שראתה את פוטנציאל המיזם.

ofo ישראל תתרום חלק מזוגות האופניים, בשיתוף עיריית רמת גן, לארגונים שונים בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות