אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר בגיל 34: מארק צוקרברג עקף את וורן באפט כאדם השלישי בעושרו בעולם צילום: אי פי איי , איי פי

כבר בגיל 34: מארק צוקרברג עקף את וורן באפט כאדם השלישי בעושרו בעולם

לאחר שמחיר מניות פייסבוק עלה ב-2.4% ביום שישי, מייסד החברה עבר בדירוג את גורו ההשקעות. הונו נאמד ב-81.6 מיליארד דולר. זוהי הפעם הראשונה ששלושת העשירים בעולם עשו את הונם בתעשיית הטכנולוגיה

08.07.2018, 14:35 | שירות כלכליסט

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג הפך לאדם השלישי בעושרו בעולם ביום שישי, אחרי שמחיר מניות פייסבוק עלה ב-2.4%. צוקרברג עבר בדירוג את גורו ההשקעות וורן באפט, מייסד ומנכ"ל קבוצת האחזקות ברקשייר האת'אוויי.

הונו של צוקרברג נאמד כעת ב-81.6 מיליארד דולר, בהשוואה ל-81.1 מיליארד דולר של באפט. שווי השוק של פייסבוק הגיע ביום שישי ל-571 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

צוקרברג מדורג אחרי מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, שהונו נאמד ב-92.3 מיליארד דולר ומייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס שהונו נאמד ב-139.6 מיליארד דולר. זוהי הפעם הראשונה ששלושת האנשים העשירים בעולם עשו את הונם בתעשיית הטכנולוגיה.

הטיפוס של צוקרברג בדירוג מגיע בעיצומה של שנה קשה לפייסבוק. מתנהלת נגדה חקירה פדראלית על כך שאיפשרה העברת מידע של משתמשים לחברת הייעוץ הפוליטי קיימברידג' אנליטיקה, כל זאת ללא הסכמתם. על החברה נמתחה ביקורת חריפה על חלקה בהפצת דיסאינפורמציה במערכות הבחירות שהתרחשו במהלך 2016 ו-2017, ועל כך שהפכה כלי שרת בידי גורמים עוינים לדמוקרטיות מערביות.

וורן באפט (מימין) ומארק צוקרברג, צילום: אי פי איי , איי פי וורן באפט (מימין) ומארק צוקרברג | צילום: אי פי איי , איי פי וורן באפט (מימין) ומארק צוקרברג, צילום: אי פי איי , איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות