אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עתירה לבג"ץ נגד הרפורמה בחברת החשמל: ההחלטה התקבלה בחוסר סמכות ובניגוד לחוק צילום: מאיר פרטוש

עתירה לבג"ץ נגד הרפורמה בחברת החשמל: ההחלטה התקבלה בחוסר סמכות ובניגוד לחוק

לטענת פורום קהלת, תעריף החשמל לא בסמכות השר אלא בסמכות רשות החשמל. עוד נטען שלא הונחו על שולחן הממשלה חוות דעת של רשות החברות הממשלתיות בנוגע לשינוי המבני בחברת החשמל ולהשפעתו על התחרות. ועדת הכלכלה תחל מחר בדיוני הרפורמה של חברת החשמל

09.07.2018, 14:27 | ליאור גוטמן

פורום קהלת הגיש הבוקר (ב') עתירה לבג"ץ כנגד האישור הצפוי בכנסת של הרפורמה בחברת החשמל. לטענת הפורום בהליך שבוצע עד היום, לרבות אישור הממשלה לתוכנית, קיימת לכאורה סתירה כיוון שהמדינה כללה את ההסכם הקיבוצי בחברת החשמל בעקרונות המדיניות של שר האנרגיה תוך גיבוי של הסכמי הפרישה בתעריף החשמל.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל חברת החשמל עופר בלוך, צילום: אוראל כהן מנכ"ל חברת החשמל עופר בלוך | צילום: אוראל כהן מנכ"ל חברת החשמל עופר בלוך, צילום: אוראל כהן

לדברי הפורום הפעולה הזו פסולה לכאורה כיוון שתעריף החשמל לא בסמכות השר אלא בסמכות רשות החשמל. עוד נטען שלא הונחו על שולחן הממשלה חוות דעת של רשות החברות הממשלתיות בנוגע לשינוי המבני בחברת החשמל ולהשפעתו על התחרות, כפי שנדרש מכוח חוק החברות הממשלתיות.

פורום קהלת ביקש בין השאר לקבל צו ביניים להפסקת הליך אישור הרפורמה בכנסת.

בתוך כך, הדיון שתוכנן להערב ב-19:00 בוועדת הכלכלה על הרפורמה בחברת החשמל בוטל. בסביבת יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל אומרים שלמליאת הכנסת תוכנן מראש יום עמוס ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לא מתיר לקיים ישיבות מליאת כנסת עם ישיבות ועדה במקביל. לפיכך, דיוני הרפורמה של חברת החשמל בועדת הכלכלה יחלו מחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות