אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציון בלס או תומר הרפז: בורסת השמות לתפקיד מנכ"ל שטראוס נפתחה צילום: אוראל כהן

ציון בלס או תומר הרפז: בורסת השמות לתפקיד מנכ"ל שטראוס נפתחה

דירקטוריון שטראוס יחל בהליך איתור מנכ"ל לאחר פרישתו של גדי לסין בשל סיבות בריאותיות. המועמדים: מנכ"ל חברת הקפה ומנכ"ל חברת הממרחים

09.07.2018, 19:17 | נורית קדוש

חודשיים בלבד לאחר שיצא לחופשת מחלה, נאלץגדי לסין, נשיא ומנכ”ל קבוצת שטראוס, לפרוש מתפקידו בשל סיבות בריאותיות. דירקטוריון שטראוס יחל בהליך איתור ומינוי מנכ"ל קבוע ועד אז ימשיך לנהל את הקבוצה גיורא בר דעה שממלא את מקומו של לסין. ניתן להעריך כי מחליפו של לסין יהיה מהנהלת הקבוצה כשהמועמדים המובילים הם ציון בלס, מנכ"ל חברת הקפה, ותומר הרפז, מנכ"ל הממרחים סברה.

קראו עוד בכלכליסט

בוועידת התעשייה של “כלכליסט” לפני כחודשיים התייחסה עופרה שטראוס לאופן בו היא רואה את הנהלת הקבוצה בעתיד: "כשמדברים על מנהיגות, אחד הדברים שהדירקטוריון אחראי עליו זה לראות שיש לנו את האנשים המתאימים בתפקידים המתאימים. אנחנו מאוד גאים להיות מהיצרנים של מנהלים במדינה ואנחנו משקיעים בזה הרבה. המנכ”ל הנוכחי (גדי לסין - נ"ק) מכהן כבר 8 שנים ועשינו פרופיל ניהולי חדש, וראינו שמשהו השתנה. החלק הכי משמעותי שהמנכ"לים לא נבחרים רק לפי תוצאות אלא לפי יכולתם להיות הפנים שלנו. המנהלים מחוייבים להיות 30%–40% מהזמן עם כל בעלי העניין וזה סוג ופרופיל אחר למנכ"לים שנראה יותר ויותר בעתיד".

מימין: תומר הרפז וציון בלס. להרפז ניסיון בניהול בינלאומי, בלס גדל בקבוצה, צילום: אוראל כהן מימין: תומר הרפז וציון בלס. להרפז ניסיון בניהול בינלאומי, בלס גדל בקבוצה | צילום: אוראל כהן מימין: תומר הרפז וציון בלס. להרפז ניסיון בניהול בינלאומי, בלס גדל בקבוצה, צילום: אוראל כהן

האתגר שניצב כעת בפני שטראוס ודירקטוריון החברה יהיה לבחור בין בלס להרפז. בלס, שמחזיק בניסיון ניהולי רחב ומגוון, מכהן בשטראוס בתפקידי ניהול שונים זה 25 שנים. בלס החליף את לסין ב־2009 בתפקיד מנכ"ל שטראוס ישראל, כשלסין מונה לתפקיד נשיא ומנכ"ל הקבוצה. מנגד, הרפז לא צמח בקבוצה, אלא הגיע אליה בשנת 2010 כשהתמנה לתפקיד סמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקים. 3 וחצי שנים לאחר מכן מונה הרפז לנהל את חברת הקפה של הקבוצה ובשנה שעברה עבר לנהל את סברה. להרפז יש ניסיון רב יותר בניהול חברות בינלאומיות, בעוד לבלס יש יתרון של היכרות מעמיקה וארוכת שנים עם שלל פעילויות הקבוצה. ניתן להעריך כי אם בלס יבחר, יידרש בר דעה להמשיך ולכהן כממלא מקום לפרק זמן שיאפשר לבלס לצבור ניסיון בניהול חברה בינלאומית ולהעביר את המושכות למחליפו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות