אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון מתקדם: חותרים למגע צילום: שאטרסטוק

אימון מתקדם: חותרים למגע

גם שחיינים מנוסים עושים טעויות, כמו אי־הקפדה על נשימה רציפה במים והחזקת הראש במנח גבוה מדי

10.07.2018, 08:32 | ארי תדהר

כל שחיין, גם אם הוא מהמנוסים ביותר, שוגה לעיתים בשחייה. כדאי להכיר ולהבין כמה נקודות בסיסיות (שמתייחסות לסגנון החתירה). מנח הגוף במים הוא, ככל הנראה, הנושא החשוב ביותר. שחיין שגופו לא יצוף על פני המים, יגדיל באופן משמעותי את התנגדות המים (כוח הגרר). טעות נפוצה היא להחזיק את הראש גבוה מדי ולהסתכל קדימה, מה שגורם כמעט באופן מיידי להורדת הרגליים, להגדלה משמעותית של כוח הגרר ולהאטה במהירות התנועה. הראש צריך להישאר במנח טבעי ולגרום לעמוד השדרה להישאר ישר, בדומה לעמידה.

הנשימה במים חשובה מאוד לתחושת הרוגע וליכולת שלנו להיכנס ל”זון”. הצורה הנכונה היא לשמור על נשימה רציפה בכל נקודת זמן בשחייה. כאשר הראש במים — מוציאים אוויר באופן רציף, וכשהראש מחוץ למים, שואפים אוויר. עצירת הנשימה תגרום ללחץ מוגבר בחלק הגוף העליון ולתחושת חוסר חמצן מוגברת, ותיצור מצב שפלג הגוף העליון יעלה למעלה והתחתון יירד למטה.

נושא חשוב נוסף הוא שמירה על קו זרימה. יש לשאוף להקטנה מקסימלית של שטח הפנים שלנו והארכת הגוף למקסימום האפשרי. הידיים צריכות לנוע בקו ישר עם קו הכתפיים וללא הצלבה של התנועה שלהן, כפות הרגליים מופנות בפוינט לאחור ונעות עם ברכיים ישרות, בתנועה שמקורה באגן.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות