אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבוררות בדוראד: השופטת יהודית שבח מציעה לצדדים להחליף בהסכמה את גרסטל צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

הבוררות בדוראד: השופטת יהודית שבח מציעה לצדדים להחליף בהסכמה את גרסטל

זאת לאחר שלפני כמה ימים נחשף כי השופטת גרסטל התייעצה בענייניה הפרטיים עם עורך הדין המייצג את דוראד בבוררות מול חברת אדלקום. שבח: "הבוררת גרסטל תוכל להתפנות לדון בעניינם של מתדיינים רבים אחרים המידפקים על פתחה"

10.07.2018, 15:44 | ענת רואה וליאור גוטמן

תיק הבוררות בדוראד: שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב יהודית שבח שקיבלה לטיפולה את בקשת הפסילה הדרמטית שהוגשה נגד הבוררת הילה גרסטל , מסרה לפני זמן קצר בקשה להצדדים לנסות ולהגיע להסכמות על בורר חלופי, באופן שייתר את ההליך.

קראו עוד בכלכליסט

שבח כתבה כי בירור הסכסוך עצמו שהוגש בתחילה לבית המשפט ידע עיכובים לא מעטים עד שהגיע לבוררות, וכעת מסתמן עיכוב נוסף. היא ציינה שעד להכרעה סופית, יחלפו חודשים ארוכים ויתכן שההכרעה גם תגיע לערכאת ערעור. "מוצע אפוא לצדדים על מנת לייתר את העיכוב הצפוי, על מנת שלא להיקלי לתסבוכת שאינה הכרחית... לשקול להגיע להסכמה בדבר חילופי בורר, לרבות זהותו", כתבה השופטת שבח.

האמירה של השופטת שבח היא יוצאת דופן. אומנם השופטת חלקה מחמאות רבות לגרסטל ומקפידה היטב לשמור על כבודה, ובכל זאת בשורה התחתונה היא יותר מרומזת שהפתרון למצב שנוצר הוא החלפת הבוררת, ורצוי שזה יעשה בהסכמה. השופטת שבח אומנם מנמקת זאת בחשש מהתמשכות הליכים אך ברור כי מדובר בבעיה מהותית שנפלה בהמשך הטיפול של גרסטל בבוררות. אם שבח היתה סבורה שאין יסוד לדרישה להעביר את גרסטל מתפקידה, לא סביר שהיתה מציעה הצעה כזו.

היא הוסיפה כי אין בכך בכדי לרמוז על תוצאות ההליך ואין בכך חלילה להטיל דופי ולו ברמז בשופטת בדימוס גרסטל שנמנתה על השופטים המוערכים והיעילים במערכת בתי המשפט וכיום נמנית על טובי המגשרים והבוררים, וגם לא ברוזובסקי. "הבוררת גרסטל תוכל להתפנות לדון בעניינם של מתדיינים רבים אחרים המידפקים על פתחה".

לאור הדברים הברורים הללו הורתה השופטת שבח כי הצדדים ישקלו בדבר, ידברו ביניהם ויודיעו עמדות סופיות בתוך עשרה ימים. אם לא יגיעו להסכמות, ההליך ימשך כסדרו בפניה.

השופט יהודית שבח השופט יהודית שבח השופט יהודית שבח

הסכסוך סביב הבוררת גרסטל נחשף לפני ימים ספורים בתביעה שהגישה חברת אדלקום, אחת מבעלי תחנת הכוח הפרטית דוראד. אדלקום היא צד לבוררות ענק שמתנהלת בפני השופטת בדימוס גרסטל והיקפה 180 מיליון דולר.

אדלקום טענה כי בעודה משמשת כבוררת פנתה בפברואר האחרון גרסטל, נשיאת בית המשפט המחוזי בדימוס, לעו"ד איל רוזובסקי, המייצג את אדלקום בבוררות, וביקשה להתייעץ דווקא עמו כיצד לפעול בקשר ל"תיק 1270", המכונה גם "פרשת גרסטל", בה היא עצמה מעורבת.

השופטת הילה גרסטל, צילום: עמית שעל השופטת הילה גרסטל | צילום: עמית שעל השופטת הילה גרסטל, צילום: עמית שעל

לטענת אדלקום המהלך החריג של גרסטל לפנות להתייעצות בענייניה הפרטיים והאישיים דווקא עם פרקליט המייצג חברה שנמצאת בהליך בבוררות מולה יצר מצב בלתי מתקבל על הדעת ואדלקום חוששת שגרסטל תפסוק נגדה בסופו של דבר, וזאת ולו בכדי להוכיח שהיא לא הושפעה מהקשר שלה עם רוזובסקי.

עוד טענה החברה כי הופעל עליה לחץ לפטר את רוזובסקי ולשכור עו"ד אחר שימשיך לייצגה בהליך, אך מדובר בדרישה מקוממת (שהועלתה בידי הצד השני) שאינה מקובלת עליה.

מי שמייצג את אדלקום בתביעה שהגישה הוא עו"ד רון ברקמן אשר טוען באחד מסעיפי התביעה כי בכל עשרות שנותיו כעורך דין הוא מעולם לא עתר בבקשה להעברת בורר מתפקידו, והדבר האחרון שהוא וכן אדלקום היו מעוניינים בו, אז ועכשיו, הוא לייצר את אי הנעימות והמבוכה שבקשה מסוג כזה מזמנת.

יחד עם זאת, בתביעה נטען כי גרסטל עצמה לאחר שחשפה את ההתייעצות בינה לבין רוזבוסקי, אמרה שתסכים להתפטר מתפקידה אם אחד הצדדים ידרוש זאת, אך בהמשך חזרה בה וטענה שהדברים כלל לא נאמרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
שיתחילו לעבוד
נמאס מהשופטים שעוסקים בפוליטיקה פנימית ובשמירת כבוד חבריהם באופן מעורר קבס. די לעבודה בעיניים. די כבר לכפות פשרות אינסופיות. תתחילו לעבוד . העבודה שלכם היא להחליט להכריע בסכסוך מה כל כך מסובך פה הם ביקשו פסילה של בוררת כל ילד מבין שהגברת לא ראוייה לטפל בתיק גם אם היא גאון וספק גדול אז אפילו למראית עין אסור לה לגעת בתיק הזה. מה הבעייה של השופטת לכתוב בארבע שורות החלטה פשוטה ששומרת על כבוד כולם ומעבירה לבורר אחר. ובכלל מה כל הרעיון של בוררות אם לא הסכמת הצדדים. אזידי שצד לא מסכים לבורר מסויים
נשפט  |  11.07.18
5.
מגיע לנו לדעת את האמת אודות המגדלור
מחכים שבית המשפט יכריע ויאמר מה באמת קרה שם. אם יש שם לכלוך - הרי שאת הלכלוך צריך לטאטא ולסלק, ולא לשים עליו שטיח נוסף, לא מייק-אפ, ולא עוד שכבת טיח. גם למגדלור מגיע שהאמת תצא לאור, ולא שהפרוז'קטו שלה יהבהב בקול ענות חלושה. יהודית שבח - מונית לשפוט, אז שפטי נא. העם קורא לך לתת פסק דין, ולא להציע הצעות פשרה שיעלימו את האמת מעין הציבור. תודה.
איתן  |  11.07.18
לכל התגובות