אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרגיי ברין מודה: "גוגל פספסה את רכבת הבלוקצ'יין" צילום: בלומברג

סרגיי ברין מודה: "גוגל פספסה את רכבת הבלוקצ'יין"

מייסד ענקית הטכנולוגיה סיפר שהיא החמיצה את ההזדמנות להוביל את טרנד המטבעות הווירטואליים, ושהפך בעצמו למשקיע בקריפטו בסיוע בנו. ואולם, הסביר ברין שגוגל לא ויתרה על התחום, ומעבדותיה החשאיות חוקרות אותו בקדחתנות

10.07.2018, 16:15 | רפאל קאהאן

מייסד גוגל, סרגיי ברין, הודה במהלך כנס במרוקו שהחברה שלו פספסה את טרנד הבלוקצ'יין. "ככל הנראה כבר נכשלנו בלהוביל את התחום", אמר ברין, אך הוסיף שהחברה לא ויתרה על הבלוקצ'יין, וחטיבת המחקר X עומלת על פיתוח דרכים חדשות להשתמש בטכנולוגיה.

קראו עוד בכלכליסט

ואולם, ברין הודה שאינו מתמצא בתחום ושמי שדחף אותו לכיוון הבלוקצ'יין היה בנו. "לפני שנתיים הבן שלי התעקש שאנחנו צריכים מחשב גיימינג חדש", סיפר. "הוא הסכים לרכישה בתנאי שיוכל להשמיש את המחשב כמערך לכריית מטבעות קריפטו".

סרגיי ברין, צילום: אי פי איי סרגיי ברין | צילום: אי פי איי סרגיי ברין, צילום: אי פי איי

מייסד גוגל סיפר שהוא וילדו בחרו להתמקד במטבע האת'ריום, וכרו סכומים קטנים של סנטים ודולרים בודדים. לדבריו, ההתנסות הזו הובילה אותו להתעמק בטכנולוגיית הבלוקצ'יין וכיום הוא מוצא אותה מרתקת. לא ברור איך יתורגם העניין האישי של ברין בבלוקצ'יין למוצרים ושירותים - או מה מתבשל במעבדות גוגל X. החברה לא השיקה עדיין כלי בלוקצ'יין ולמעשה, אף אסרה לאחרונה על פרסום מיזמי קריפטו והנפקות ICO בפלטפורמת הפרסום שלה.

הבלוקצ'יין הפך בשנה האחרונה לדבר החם בקרב חברות הטכנולוגיה, למרות שאין עדיין ביקוש אמיתי לפתרונות שהטכנולוגיה מציעה. ברין, כמו רבים אחרים, הודה שנחשף לתחום דרך עולם הקריפטו שהוא נישה צרה אחת בתחום הבלוקצ'יין. אפשר לתהות כיצד יזם בעל חזון כברין מצא עניין בתחום רק לאחר ששיחק עם כריית מטבעות וירטואליים ולא מתוך מחשבה עסקית שתייצר ערך למשתמש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
מבחינת גוגל טוב מאד שהיא פספסה את רכבת הבלוקצ'יין
מכיוון שבשנה האחרונה רכבת הבלוקצ'יין ירדה מהפסים, נפלה מהגשר והתפוצצה, וכל מה שנשאר זה קרון אחד קטן של "שימושי בלוקצ'יין פוטנציאליים" שאליו גוגל יכולה לרתום קטר חדש שישתמש בבלוקצ'יין כאל כלי לביצוע משימות אחרות ולא ככלי לכריית מטבעות מיותרים.
אהרל'ה  |  11.07.18
9.
"גוגל" מנסה להיות אל. לייצר שליטה על (כביכול) כול המידע האנושי - על האנושות
אז ככה, סרגיי ברין ולארי פייג', שני "יהודים" שפועלים למען כוחות אפלים כשהם למעשה כבר חלק מהם. גוגל כמו פייסבוק, משרתת מטרת-על של שליטה על כלל האנושות. \ כלי התשקורת הגדולים שהם בשליטת ה"סורוסים והרופרט מורדכים" למיניהם (סורוס ה"יהודי" התוודה שהתקופה שלו כחייל ב-SS הייתה היפה בחייו) מעצימים ומפארים את שני אלה. בפועל, הם שליחים של כוחות הרשע, לא גאונים, פשוט אנשים שניתנו להם האמצעים האדירים לייצר את מכונת הגוגל. ד"ש למי ששכח, מאל עליון!
יובל שי  |  11.07.18
7.
לא פספסה, ויתרה...
גוגל לא פספסה חבר, אלא פשוט ויתרה. הבינה שזה הבלוף הגדול ביותר ובצדק. על מה מתבסס כלכלת המטבע הדיגיטאלי? במה היא מגובה? אילו ערבויות כלכליות יש לה? קוד תכנות? נו באמת. מטבע צריך שיהיה לו ערך מגובה בזהב או במשהו בעל ערך כלכלי ממש ולא בקוד שניתן לשינוי. בקיצור, תחפשו...
מיכאל  |  11.07.18
לכל התגובות