אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוליטה מודרנית: תיאטרון גשר מעלה גרסה עדכנית למחזה אוריסטיאה צילום: ישעייה פיינברג

לוליטה מודרנית: תיאטרון גשר מעלה גרסה עדכנית למחזה אוריסטיאה

תיאטרון הגשר יעלה העונה עיבודים לקלאסיקות. בין היתר יעלה מחזה המשלב בין לוליטה וז’אן דארק

11.07.2018, 08:47 | מאיה נחום שחל

הרפרטואר של תיאטרון גשר לעונה הקרובה ישלב בין קלאסיקות לעיבודים עכשוויים. בימים אלה נפתחה העונה של התיאטרון עם ההצגה “אוריסטיאה”, הטרילוגיה היוונית של אייסכילוס בגרסה מודרנית של רוברט אייק שעלתה בלונדון וזכתה לשבחים. את המחזה שתרגם רועי חן ביים המנהל האמנותי של התיאטרון, ייבגני אריה. אגממנון, שליט המדינה, שולח חיילים למות בשדה הקרב במלחמה ארוכה שלא נגמרת ומתבקש להקריב את בתו למען הניצחון במלחמה. זוהי סאגה משפחתית המעלה שאלות על מלחמה, משפחה, גורל, חמלה וצדק, עם דורון תבורי, מיקי לאון, אפרת בן צור, גלעד קלטר, נטע שפיגלמן ועוד.

בספטמבר תעלה ההצגה “רודף העפיפונים”, עיבוד לרב־המכר של חאלד חוסייני בבימויו של נועם שמואל, שבו ישחקו, בין השאר, אלכס סנדדרוביץ’, הלל קפון, פיראס נסאר ודורון תבורי.

מתוך “אוריסטיאה”. טרילוגיה יוונית בגרסה מודרנית, צילום: ישעייה פיינברג מתוך “אוריסטיאה”. טרילוגיה יוונית בגרסה מודרנית | צילום: ישעייה פיינברג מתוך “אוריסטיאה”. טרילוגיה יוונית בגרסה מודרנית, צילום: ישעייה פיינברג

בנוסף, יחזקאל לזרוב יעבד, יביים ויעצב את “לוליטה/ז’אן דארק” או “וידויו של זכר לבן אלמן והבתולה מאורליאן”. לזרוב, שיצר בעבר בגשר את “נופל מחוץ לזמן”, “אליס” ו”אבות ובנים”, ישלב ביצירתו החדשה את ספרו השנוי במחלוקת של נבוקוב (1955) ופרוטוקולים ממשפטה של המצביאה הצרפתייה ז’אן דארק (1431). המחזה יגולל את סיפורן של שתי נערות, אמריקאית בת 15 וצרפתייה בת 18, ושני גברים - האחד עומד בפני משפט על רצח והשני תיאולוג המעמיד למשפט בתולה קדושה. תחתום את העונה העלאה מחודשת של “העבד”, עיבוד על פי הרומן של בשביס זינגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות