אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ידו בכל: כך משתלט ארדואן על השירות הציבורי בטורקיה צילום: רויטרס

ידו בכל: כך משתלט ארדואן על השירות הציבורי בטורקיה

במקביל למינוי חתנו לשר האוצר, נשיא טורקיה הודיע על שורת הקלות: שופטים לא צריכים תואר במשפטים, רקטורים לא חייבים להיות פרופסורים

10.07.2018, 19:52 | שירות כלכליסט
יחד עם ההחלטה למנות את חתנו לשר אוצר וריכוז הסמכות למינוי בכירי הבנק המרכזי, הודיע נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן על שורה של הקלות בתנאים שבהם נדרשים לעמוד מועמדים למשרות בכירות בשירות הציבורי. כך למשל, סגני נגיד הבנק המרכזי של טורקיה יוכלו לקבל את התפקיד גם בלי שיהיו להם עשר שנות ניסיון לפחות בתחום עיסוקם.

קראו עוד בכלכליסט

הקלות נוספות שקבע ארדואן נוגעות למינויים באקדמיה ובמערכת המשפט. כך למשל, נשיאים ורקטורים באוניברסיטאות יוכלו להיבחר גם אם אין להם מינוי של פרופסור. שופטים בדרג זוטר יוכלו להתמנות לתפקיד אם יש להם תואר ראשון בכל תחום שהוא. עד עתה נדרשו השופטים בדרג זה להחזיק בתואר במשפטים, כלכלה, ניהול או מדע המדינה.

נשיא טורקיה ארדואן, צילום: בלומברג נשיא טורקיה ארדואן | צילום: בלומברג נשיא טורקיה ארדואן, צילום: בלומברג

ההקלות נועדו לאפשר לארדואן חופש גדול יותר במינוי אנשים מטעמו למשרות בשירות הציבורי. לצד הצו המודיע על ההקלות, פרסם ארדואן צו המאפשר לו למנות ישירות שורה של בכירים בתפקידי מפתח, כמו ראש סוכנות הביון הלאומית, ראש האקדמיה לשוטרים ומנהל הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

בכך ארדואן השיג כוח כמעט בלתי מוגבל על הפקידות הטורקית, זאת לאחר שבתחילת השבוע הוא הורה על פיטוריהם של 18 אלף עובדי ממשלה באמתלה של שמירת ביטחון המדינה. בנוסף, סגרו הרשויות בטורקיה שלושה עיתונים, ערוץ טלוויזיה ו־12 ארגוני חברה אזרחית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות