אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלת המגורים של צה"ל תגדיל את השכונה הצבאית באור עקיבא צילום: וויופוינט

מנהלת המגורים של צה"ל תגדיל את השכונה הצבאית באור עקיבא

בעקבות ההחלטה להגדיל את מספר יחידות הדיור של צמודי קרקע בשכונה החדשה, יעמוד מספרן בשכונה הצבאית על 135 יח"ד בסך הכול; מחיר יח"ד בפרויקט יהיה 1.75-2.35 מיליון שקל

10.07.2018, 20:35 | דותן לוי

מנהלת המגורים של צה"ל חתמה עם החברה לפיתוח קיסריה על הרחבת היקף יחידות הדיור שייבנו עבור אנשי הקבע בשכונת אור ים שבאור עקיבא ב-43 יח"ד נוספות. לאחר ההרחבה יעמוד מספר היחידות שתבנה המנהלת על 135.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב זה חתמו שני הגופים על הסכם אופציה המאפשר למנהלת המגורים לשווק את הקרקע לאנשי הקבע בטרם היא מתחייבת לממש את ההסכם. ההסכם בין מנהלת המגורים לחברה לפיתוח קיסריה שנחשף לראשונה ב"כלכליסט" הינו להקמה של שכונה של צמודי קרקע בדומה לשכונות אחרות שהקימה המנהלת בעבר בישובים אחרים כמו מכבים רעות, יבנה, פרדס חנה כרכור ועוד.

אנשי הצבא שיבחרו בפרויקט יוכלו לבחור בין 6 דגמים של בתים שייבנו על שטח של כ-200 מ"ר. בסך הכול עתידות להיבנות כ-13 יח"ד על כל 2.8 דונם והמחירים ינועו בין 1.75 ל-2.35 מיליון שקל לבית בהתאם לדגם שיבחר. במקביל משווקת החברה לפיתוח קיסריה קרקעות בשטח של 200-250 מ"ר לבנייה עצמית, כאשר במקרה זה ההערכה היא כי העלות הסופית תהיה גבוהה יותר ותגיע ל-2.5 מיליון שקל.

הדמיה של שכונת אור ים, הדמיה: וויופוינט הדמיה של שכונת אור ים | הדמיה: וויופוינט הדמיה של שכונת אור ים, הדמיה: וויופוינט

אור ים היא שכונה חדשה שתשתרע על שטח של כ-1,057 דונם, על קרקעות בבעלות קרן קיסריה והמדינה ששויכו מוניציפלית לאור עקיבא. השכונה ממוקמת בחלקה הדרומי של אור עקיבא, בין כביש 4 לכביש 2. השכונה צפויה לכלול כ-4,000 יחידות דיור משולבות שטחי ציבור, מסחר ומשרדים. הפרויקט, שצפוי להכפיל את אוכלוסיית אור עקיבא, יכלול גם פתרונות דיור לזוגות צעירים ולבני המקום.

לקרן קיסריה סכסוך מתמשך עם רשות מקרקעי ישראל שעלה שוב לאחרונה לכותרות כאשר המדינה ביקשה לשווק על קרקעות השכונה דירות במחיר למשתכן בעוד שבקרן קיסריה התנגדו לכך. בהסכם שנחתם בין שני הגופים לפני כחודש הוחלט, כי ישווקו 2,000 יח"ד במסגרת מחיר למשתכן וקרן קיסריה תתרום כמיליארד שקל בשלוש השנים הקרובות לקידום פרויקטים לאומיים משותפים לקרן ולמדינת ישראל, בתחום ההשכלה הגבוהה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות