אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מילאן עברה לידי קרן הגידור אליוט מנג'מנט צילום: אי פי איי

מילאן עברה לידי קרן הגידור אליוט מנג'מנט

איש העסקים הסיני לי יונגהונג לא הצליח להחזיר חוב של 32 מיליון יורו לקרן הגידור - ומועדון הכדורגל האיטלקי עבר לידיה

11.07.2018, 14:11 | שירות כלכליסט

מילאן עברה לידי קרן הגידור אליוט מנג'מנט. המועדון מליגת סריה A האיטלקית עבר לידיים חדשות, לאחר שאיש העסקים הסיני לי יונגהונג לא הצליח להחזיר חוב של 32 מיליון יורו לקרן, שהלוותה לו כסף כדי שישלים את הרכישה בשנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי פול סינגר, הבעלים של אליוט, לי, שפשט רגל בפברואר השנה, לא הצליח להחזיר סכום שהיה אמור להחזיר לקרן הגידור לפני תחילת העונה הנוכחית. אליוט מנג'מנט הלוותה לסיני 180 מיליון יורו כדי שישלים את רכישת הקבוצה מידיו של סילביו ברלוסקוני בעסקה בשווי 720 מיליון יורו. לא ברור אם כל הכסף הועבר, אבל מה שבטוח זה שהקרן השתלטה על הקבוצה אחרי משא ומתן ארוך בנושא.

אליוט הבטיחה להעביר 50 מיליון יורו למילאן כדי לסייע לה להתמודד עם חובות והוצאות שוטפות. ואולם לא ברור מה מתכננת הקרן לעשות עם הקבוצה. על פניו, אליוט תחפש למצוא קונה למועדון שנחשב לאחד מהגדולים בכדורגל האיטלקי. עד אז, אולי תנסה להרוויח יותר ממכירת שחקנים בכירים. "המהלך נעשה במטרה להבטיח את האינטרסים הכלכליים של אליוט", נכתב בהצהרה, "וזאת לאחר שהבעלים הקודם לא הצליח להחזיר את חובו לאליוט".

אוהד של מילאן, צילום: אי פי איי אוהד של מילאן | צילום: אי פי איי אוהד של מילאן, צילום: אי פי איי

אליוט ידועה בכך שהיא רוכשת בזול חברות במצוקה כלכלית, ומרוויחה מפירוקן ומכירת נכסיהן. ואולם לפי ההודעה של סינגר, החזון למילאן שונה. "אחרי השתלטות על הקבוצה, החזון למילאן ברור: לייצר יציבות פיננסית וניהול איתן כדי להצליח בטווח הארוך. נעשה זאת על ידי התמקדות בדברים הבסיסיים ועל ידי כך שננסה לנהל אותו בצורה סבירה עם מודל אופרטיבי שמכבד את הפייר פליי הפיננסי של אופ"א".

החודש הושעתה מילאן מליגת אירופה ומתחרויות אירופיות אחרות לשנתיים הקרובות לאחר שהוציאה סכומים גבוהים מדי ולא הצליחה להגדיל את ההכנסות בצורה ניכרת. מילאן השקיעה כ-200 מיליון יורו ברכש בקיץ שעבר.

לפי הערכות, ישנם מספר גורמים המעוניינים ברכישת מילאן - אך עדיין לא נעשתה פנייה רשמית. אליוט, כאמור, תנהל את הקבוצה עד הודעה חדשה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות