אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי פיאט ישבתו על רקע עסקת המיליונים של רונאלדו: "מבזבזים בזמן שאנו מהדקים חגורה" צילום: Getty

עובדי פיאט ישבתו על רקע עסקת המיליונים של רונאלדו: "מבזבזים בזמן שאנו מהדקים חגורה"

במסגרת העסקה ישולמו חלק מדמי ההעברה של שחקן העל שנקבעו על 105 מיליון יורו על ידי חברת האם של יובנטוס - פיאט. העובדים: "לא יעלה על הדעת שבזמן שאנו מקריבים קרבנות כלכליים לטוב החברה היא תשקיע סכומים אדירים במשאב אנושי יחיד"

11.07.2018, 15:47 | שירות כלכליסט
עובדי חברת פיאט הכריזו על שביתה בתגובה למעברו של כריסטיאנו רונלדו מריאל מדריד ליובנטוס תמורת 105 מיליון יורו, כך דווח ב-Football Italia. את הדיווח אישר איגוד עובדים איטלקי. במסגרת העסקה חלק מדמי ההעברה של שחקן העל ישולמו ישירות על ידי חברת האם של יובנטוס, Exor, אשר מחזיקה בבעלותה גם את פיאט.

גם יצרנית הרכב האיטלקית, המקושרת לסינדיקט UnioneSindacale de Base אישרה שעובדיה במפעלה שבמאלפי יצאו לשביתה בת יומיים.

"לא מתקבל על הדעת שבזמן שעובדי פיאט ממשיכים להקריב קורבנות כלכליים לטובת החברה, היא תלך ותוציא מאות מיליוני יורו על רכישתו של שחקן. אמרו לנו שהזמנים קשים, שזה הזמן לפנות לרשתות ביטחון סוציאליות, ולהמתין להשקתם של דגמים חדשים, שאף פעם לא מגיעים. ובעוד העובדים ומשפחותיהם מהדקים חגורות יותר ויותר, החברה מחליטה להשקיע סכומים אדירים על משאב אנושי יחיד. החברה צריכה להשקיע בדגמי מכוניות שיבטיחו את עתידם של אלפי אנשים, במקום להעשיר אדם אחד בלבד. זו צריכה להיות המטרה, חברה שטובת העובדים היא נר לרגליה. ואם זה לא המצב, הרי שזה כיוון שהיא מעדיפה את עולם הכדורגל, הבידור, וכל דבר אחר. מהסיבות האלה, מכריז איגוד עובדי מפעל פיאט במאלפי על שביתה שתחל ב-15 ביולי ב-10 בבוקר ותסתיים ב-17 ביולי ב-6 בערב."

כפי שדווח ע"י פטריצ'יה טרובה מהעיתון Marca, משפחת אניילי, שמחזיקה ב-63.77% ממניות יובנטוס, מחזיקה גם ב-29.8% מהקונגלומרט שפיאט ופרארי כלולות בו. לפי הדיווח בעלי יובנטוס אנדראה אניילי "פנה לעזרת פיאט כדי לממן את 'מבצע קריסטיאנו', וכשהוא הבין שהדבר אפשרי הודות למימון הקבוצה את ההעברה, הוא מיד השיב לפורטוגזי בחיוב."

רונלדו אמור לקחת הביתה נתח שמן מסכום העסקה, ולהרוויח במסגרתה 30 מיליון יורו לעונה.

רונלדו. 30 מיליון יורו לעונה בזמן שעובדי פיאט מהדקים חגורה,  צילום: ARMANDO BABANI רונלדו. 30 מיליון יורו לעונה בזמן שעובדי פיאט מהדקים חגורה | צילום: ARMANDO BABANI רונלדו. 30 מיליון יורו לעונה בזמן שעובדי פיאט מהדקים חגורה,  צילום: ARMANDO BABANI

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות