אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנה ששווה כבר חצי מיליארד דולר

התוכנה ששווה כבר חצי מיליארד דולר

מאנדיי.קום גייסה 50 מיליון דולר. בסבב הקודם עמד שווי החברה הישראלית על 100 מיליון דולר

12.07.2018, 10:21 | מאיר אורבך

חברת הסטארט־אפ הישראלית Monday.com (מאנדיי.קום) הכריזה אתמול על גיוס של 50 מיליון דולר ועל קבלת קו אשראי מלאומיטק, זרוע ההייטק של בנק לאומי, בהיקף של עשרות מיליוני דולרים. ל"כלכליסט" נודע כי הגיוס, השלישי במספר של החברה, התבצע לפי שווי של חצי מיליארד דולר — פי 5 מהשווי שלפיו התבצע סבב הגיוס השני שנערך באפריל 2017.

את הגיוס הנוכחי הובילה קרן ההשקעות הניו־יורקית Stripes Group השתתפו גם המשקיעים הקיימים בחברה — Insight Venture Partners ו־Entrée Capital. היקף הגיוסים של החברה, כולל הגיוס הנוכחי, מגיע ל־84 מיליון דולר.

עובדי חברת monday.com עובדי חברת monday.com עובדי חברת monday.com

מאנדיי.קום הוקמה ב־2014 על ידי רועי מן, שמכהן כמנכ"ל, וערן זינמן, שמכהן כסמנכ"ל טכנולוגיות. החברה פיתחה תוכנה שהיא מעין יומן משוכלל, המאפשר לחברות לנהל פרויקטים, תהליכים וקווי ייצור על כל היבטיהם - משלב התכנון האסטרטגי ברמה השנתית ועד לניהול המשימות השוטפות. לחברה יש כ־35 אלף לקוחות משלמים ב־140 מדינות ברחבי העולם.

מן וזינמן אמרו אתמול ל"כלכליסט": "ב־2018 נרשום הכנסות של 40 מיליון דולר ואנחנו מצפים להכפיל את הסכום בשנתיים הקרובות. כיום אנחנו מעסיקים 130 עובדים ובכוונתנו לגייס עוד עשרות, כדי להגיע ל־180—200 עובדים עד סוף השנה. כבר שכרנו שתי קומות נוספות בבניין שבו אנחנו יושבים ובאחרונה פתחנו גם משרד בניו יורק".

ארבע חברות סטארט־אפ ישראליות נוספות דיווחו אתמול על גיוסי הון, במקביל למאנדיי.קום. המשמעותי ביותר מביניהם היה גיוס של 83 מיליון דולר לחברת נקסט אינשורנס, שמוכרת ביטוח לעסקים קטנים בארה"ב. את הגיוס הובילה קרן ההשקעות האמריקאית רד פוינט ונצ'רס, בהשתתפות כל משקיעי החברה הקודמים: מיוניק־רה, אמריקן אקספרס, ריביט קפיטל, SGVC, אורן זאב ו־TLV Partners.

לפני הגיוס הנוכחי, נקסט אינשורנס גייסה 53 מיליון דולר. החברה מחזיקה מרכז פיתוח גדול בכפר סבא ומשרדי הנהלה בפאלו אלטו שבקליפורניה. את נקסט אינשורנס ייסדו גיא גולדשטיין, שמנהל את החברה מעמק הסיליקון, נסים טפירו, שמנהל מרכז הפיתוח, ואלון חורי. החברה מאפשרת לבעלי עסקים קטנים בשוק האמריקאי לרכוש ביטוח עסק באמצעות פלטפורמה מקוונת בתוך כמה דקות.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר טפירו: "אנחנו מתכוונים לשלש את מספר העובדים שלנו במרכז הפיתוח בכפר סבא. כיום יש לנו כ־30 עובדים ועד סוף 2019 נהיה כ־100 עובדים. נשקיע גם מאמצים רבים להרחיב את תיק מוצרי הביטוח שלנו".

החברות הנוספות שהודיעו אתמול על גיוסים הן טריגו ויז'ן, שגייסה 7 מיליון דולר לפיתוח של מרכולים ללא קופות; חברת האוטוטק אורורוה לאבס, שגייסה 8.4 מיליון דולר; וחברת ארבה רובוטיקס שגייסה 10 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות