אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: משרד המשפטים מערער על אישור מיזוג הענק בין AT&T לטיים וורנר

ארה"ב: משרד המשפטים מערער על אישור מיזוג הענק בין AT&T לטיים וורנר

ביוני אישר בית המשפט את מיזוג הענק, בהיקף של 85.4 מיליארד דולר - כעת מערער משרד המשפטים על ההחלטה; היועץ המשפטי של ענקית הטלפוניה: "מופתעים מהערעור"

13.07.2018, 10:36 | שירות כלכליסט

משרד המשפטים האמריקאי הודיע כי יערער על החלטת בית המשפט מחודש יוני לאשר את המיזוג הענק שבו רוכשת ענקית הטלפוניה AT&T את חברת הבידור והמדיה טיים וורנר תמורת 85.4 מיליארד דולר.

היועץ המשפטי הראשי של AT&T דיוויד מקאפי מסר בהודעה כי הערעור הצפוי תפס אותה בהפתעה. "החלטת בית המשפט שאישרה את המיזוג עם טיים וורנר לא יכולה להיות יותר דקדקנית, מבוססת עובדות ומנומקת. אף שלצד המפסיד בדיון משפטי יש תמיד את הזכות לערער על ההחלטה, אנו מופתעים מהחלטת משרד המשפטים לעשות כן בנסיבות הללו". כתב מקאפי, שציין גם כי "אנו מוכנים להגן על החלטת בית המשפט בבית המשפט לערעורים בוושינגטון הבירה".

מי שניסה לבלום את העסקה היה משרד המשפטים האמריקאי, שהגיש בנובמבר האחרון תביעה לבית המשפט הפדרלי. לטענת משרד המשפטים, העסקה מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים, מכיוון ש-AT&T "קרוב לוודאי תשתמש בתכניות הפופולאריות של טיים וורנר כנשק לפגוע במתחרים". עוד נטען כי המיזוג יוביל "לפחות הצעות חדשניות ולתשלומים גבוהים יותר עבור המשפחות האמריקאיות". יצוין כי דונלד טראמפ הודיע במהלך קמפיין הנשיאות שלו בנובמבר 2016 כי הוא מתנגד לעסקה.

עם פרסום פסיקת בית המשפט בחודש שעבר, הודיע משרד המשפטים כי הוא מאוכזב מההחלטה, שתהפוך את שוק הטלוויזיה בכבלים בארה"ב ל"פחות תחרותי ופחות חדשני". עם זאת, בפסיקה ציין השופט ריצ'ארד לאון כי משרד המשפטים לא הצליח לבסס את טענתו כי המיזוג אכן יגרום לפגיעה בתחרות בשוק.

טיים וורנר, AT&T טיים וורנר, AT&T טיים וורנר, AT&T

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות