אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השנייה השבוע: טיל פטריוט שוגר לעבר כלי טיס מסוריה שהתקרב לגבול צילום: אלימלך גרסטל

בפעם השנייה השבוע: טיל פטריוט שוגר לעבר כלי טיס מסוריה שהתקרב לגבול

סמוך לשעה 15:00 דיווחו תושבים בצפת כי טיל פטריוט שוגר לכיוון אזור הגבול עם סוריה. בשמיים נראה שובל שיצר הטיל. בצה"ל אמרו כי הטיל שוגר לעבר כלי טיס בלתי מאויש שהתקרב לגבול עם סוריה. ביום רביעי האחרון יירט טיל פטריוט כלי טיס שחצה את הגבול מסוריה מעל הכנרת

13.07.2018, 15:32 | ynet
טיל פטריוט שוגר בצהריים (יום ו') לעבר כלי טיס בלתי מאויש שהתקרב לגבול עם סוריה. תושבים בצפת דיווחו על שובל שיצר הטיל, שנראה בשמיים. זו הפעם השנייה השבוע שבה משוגר טיל פטריוט מצפת, כשביום רביעי האחרון גם כן יירט טיל כזה כלי טיס בלתי מאויש שחצה את הגבול מסוריה.

 

סמוך לשעה 15:00 דיווחו תושבים בצפת על שיגור הטיל, ששוגר לכיוון הגבול עם סוריה.

ביום רביעי הופעלה אזעקה בסביבות השעה 15:30 ביישובים בדרום רמת הגולן ובעמק הירדן, ובצה"ל אמרו כי האזעקה הופעלה עקב שיגור טיל הפטריוט לעבר המל"ט. בצבא אמרו ביום רביעי כי מערכות ההגנה זיהו את האיום ועקבו אחריו, והבהירו כי "צה"ל לא יאפשר הפרה של הריבונות האווירית של מדינת ישראל ויפעל נגד כל ניסיון לפגיעה באזרחיה".

פטריוט, צילום: אימג פטריוט | צילום: אימג'בנק, Gettyimages פטריוט, צילום: אימג

שרידי המל"ט נפלו בקיבוץ האון שבעמק הירדן. כוחות משטרה גדולים הגיעו למקום, בהם חבלנים. הם אספו את השאריות מהיירוט.

גם לפני כשלושה שבועות שוגר טיל פטריוט לעבר מטרה בצפון רמת הגולן. מצה"ל נמסר אז כי כלי טיס בלתי מאויש התקרב מכיוון סוריה לעבר שטח הארץ וכתוצאה משיגור הטיל התרחק כלי הטיס. לא זוהתה פגיעה. האירוע התרחש בצפון הרמה הסורית, באזור שנשלט על ידי צבאו של אסד.

כלי הטיס שהתקרב לגבול בחודש שעבר היה קטן יחסית בגודלו, וההחלטה שלא ליירטו הייתה מודעת לאחר שהוא פנה חזרה לסוריה ולא היווה יותר איום. לכן גם לא שוגר לעברו טיל נוסף. מפקד במיליציות התומכות בנשיא סוריה בשאר אסד אמר כי המל"ט שלעברו שוגר טיל הפטריוט היה בשימוש המיליציות באזור קוניטרה, סמוך לגבול ישראל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות