אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה תשקיע 10 מיליארד דולר במגזר האנרגיה בדרום אפריקה צילום: בלומברג

סעודיה תשקיע 10 מיליארד דולר במגזר האנרגיה בדרום אפריקה

ההכרזה על השקעת הענק נמסרה במהלך ביקור של נשיא דרום אפריקה בסעודיה השבוע, שם פגש ביורש העצר הנסיך מוחמד בין סלמאן. רוב הכסף יוזרם למגזר האנרגיה של דרום אפריקה וישמש, בין היתר, לבניית בתי זיקוק, מפעלים פטרוכימיים ומתקנים לייצור אנרגיה מתחדשת

13.07.2018, 22:42 | שירות כלכליסט

ערב הסעודית מצאה יעד חדש ומפתיע לביצוע השקעות: דרום אפריקה. השבוע הודיעה המדינה על השקעת ענק של 10 מיליארד דולר בדרום אפריקה. מרבית ההשקעה תבוצע במגזר האנרגיה - כך על פי הודעת דובר ממשלת דרום אפריקה שנמסרה לאתר CNBC.

יוהנסבורג, דרום אפריקה יוהנסבורג, דרום אפריקה יוהנסבורג, דרום אפריקה

ההצהרה על ההשקעה נמסרה במהלך ביקור של נשיא דרום אפריקה סיריל רמפהוסה בסעודיה השבוע, שם הוא נפגש עם יורש העצר הסעודי מוחמד בין סלמאן. רוב ההשקעה תנותב, כאמור, למגזר האנרגיה של דרום אפריקה ותשמש, בין היתר, ל"בניית בתי זיקוק, מפעלים פטרוכימיים ומתקנים לייצור אנרגיה מתחדשת", מסר דובר הממשלה הדרום אפריקאית קהוסלה דיקו, כפי שדווח על ידי רויטרס.

ההשקעה הסעודית היא רק חלק אחד מתוך תוכנית יומרנית במיוחד שעליה הכריז הנשיא המכהן של דרום אפריקה להביא להשקעות ישירות זרות בהיקף של 100 מיליארד דולר במדינה בשנים הקרובות. בעוד דרום אפריקה היא המדינה המתועשת ביותר ביבשת, הכלכלה שלה - שפעם נחשבה להבטחה גדולה - סבלה משנים של דשדוש, על רקע שחיתות ממשלתית קשה וירידה במחירי הסחורות, שמהם נהנתה דרום אפריקה.

בין היתר, צנח התמ"ג הדרום-אפריקאי ב-2.2% ברבעון הראשון של השנה בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד - זאת על פי סטטיסטיקות שמקורן במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות