אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלוברנדס טסה במסלול המהיר; אל על צפויה לנחות ב־SME60 צילום: בלומברג

גלוברנדס טסה במסלול המהיר; אל על צפויה לנחות ב־SME60

הבורסה תציג ביום חמישי את השינויים הצפויים בהרכבי המדדים בעדכון הקרוב. ניתוח כלכליסט: סלקום ופרטנר ייפלטו מת"א־35; אל על תיפרד מת"א־125 בגלל שווי השוק שלה ואקויטל תצא בגלל מיעוט אחזקות הציבור

15.07.2018, 16:48 | אורי טל טנא

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ביום חמישי הקרוב הבורסה צפויה לפרסם את עדכון המדדים החצי שנתי, שיהיה מבוסס על נתוני המסחר של יום חמישי האחרון, המועד הקובע לעדכון הרכב המדדים. העדכון יתבצע בפועל בשלב נעילת המסחר של יום חמישי, 2 באוגוסט. ניתוח "כלכליסט" מציג את השינויים הצפויים בהרכב המדדים לפי כללי הבורסה.

למדד ת"א־35 תיכנס מניה אחת, זו של לייבפרסון, ויצאו ממנו המניות של חברות התקשורת סלקום ופרטנר. ת"א־35 מכיל היום 36 מניות, זאת לאחר כניסתה במסלול המהיר של פתאל, ולאחר העדכון הקרוב כמות המניות הנכללות בו תחזור להיות 35. למדד ת"א־125 ייכנסו קמטק וגלוברנדס, ויֵצאו ממנו אקויטל - בגלל שיעור אחזקות ציבור נמוך — ואל על, בגלל שווי שוק נמוך. כניסתה של גלוברנדס למדד נעשית במסלול המהיר ולכן היא תהיה המניה ה־126 בת"א־125 והמניה ה־91 בת"א־90. רוב מניות מדד ת"א־90 יספגו במועד העדכון היצע מצרפי, זאת מכיוון שהמשקל היחסי של המניות הנכנסות למדד גבוה מזה של היוצאות ממנו.

לאחר תחרות צמודה על מקום במדד SME60 ייכנסו אליו נאוויטס פטרוליום ומגוריט. אליהן תצטרף גם אל על, שנוחתת ממדד ת"א־125, ושתי מניות שנכנסות במסלול המהיר: קרן אי.בי.אי טכנולוגיה עילית ודלק תמלוגים. בעקבות כניסתן של שתי האחרונות במסלול המהיר, יכלול מדד SME60 לאחר העדכון 62 מניות. גם במקרה זה צפוי היצע מצרפי מהותי למרבית מניות המדד. עם עדכון המדדים יתאימו תעודות הסל את האחזקות שלהן להרכב המדדים החדש, כמו גם לשינויים במשקל היחסי של המניות במדדים.

לחצו כאן לטבלת הביקושים וההיצעים שתעודות הסל יזרימו למניות עם העדכון הקרוב

 

גדי נצר וקובי מימון, צילום: אוראל כהן גדי נצר וקובי מימון | צילום: אוראל כהן גדי נצר וקובי מימון, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות