אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"רית ביקשה לפטור את ענבל אור מחובותיה בשל מצבה - ביהמ"ש סירב והכריז עליה כפושטת רגל צילום: אוראל כהן

הכנ"רית ביקשה לפטור את ענבל אור מחובותיה בשל מצבה - ביהמ"ש סירב והכריז עליה כפושטת רגל

נשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין דן היום בעניינה של אשת העסקים ודחה את בקשת הכונסת הרשמית. אור לא התייצבה לדיון: "היא במקום מבטחים"

15.07.2018, 09:54 | ענת רואה

בתום דיון קצר שהתקיים בהיעדרה הכריז לפני זמן קצר (א') נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין על ענבל אור כפושטת רגל. עו"ד איתן ארז שהיה עד כה המנהל המיוחד על אור מונה כנאמן שלה.

אור עצמה לא הגיעה לדיון. עו"ד ארז אמר שהיא "נמצאת במקום מבטחים ולא יכולה להגיע גם אם תרצה".

קראו עוד בכלכליסט

הכנ"רית סיגל יעקבי. ביקשה לפטור את ענבל אור מחובותיה "מתוך חמלה אנושית" הכנ"רית סיגל יעקבי. ביקשה לפטור את ענבל אור מחובותיה "מתוך חמלה אנושית" הכנ"רית סיגל יעקבי. ביקשה לפטור את ענבל אור מחובותיה "מתוך חמלה אנושית"

קודם לכן, במהלך מפתיע ביותר, ביקש נציגה של כונסת הנכסים הרשמית סיגל יעקובי להתחשב במצבה של אור שנמצא בהתדרדרות ולהעניק לה הקלות שחייבים אחרים לא זוכים להן. ארז התנגד והשופט אורנשטיין דחה את ההצעות.

נציגה של יעקבי, עו"ד אילון בריל, הציע שתי הצעות: הראשונה ביטול ההליכים ללא צו הפטר לאור. במצב כזה לכאורה יכולים ההליכים להתחדש מאחר שהנושים מגישים תביעות.

ענבל אור על רקע הקרקע ברחוב ז ענבל אור על רקע הקרקע ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן שהחל את הסתבכותה | צילום: עמית שעל, נמרוד גליקמן ענבל אור על רקע הקרקע ברחוב ז

האפשרות השנייה שהציע בריל, ועליה אף המליץ, היתה לתת הפטר מלא לאור מכל חובותיה וזאת לדבריו "לאור ההידרדרות במצבה ומתוך חמלה אנושית", בתנאי יחיד והוא שאור תעביר לקופת הנושים כל הכנסה שתהיה לה ב-7 השנים הקרובות.

עו"ד ארז התנגד להצעה ואמר שהיא בעייתית בהיבט הציבורי: "היא השאירה 600 קורבנות, אני לא יכול להסכים למתן הפטר".

הנשיא אורנשטיין מסר החלטה בה כתב כי אין מקום בעת הזו לבטל את הליכי פשיטת הרגל והכריז עליה כפושטת רגל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות