אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת ישראל ביתנו: חבר הנהלת איגוד הכדורסל משה קליסקי הורשע בתיווך לשוחד צילום: טל שחר

פרשת ישראל ביתנו: חבר הנהלת איגוד הכדורסל משה קליסקי הורשע בתיווך לשוחד

המחוזי ת"א הרשיע את איש העסקים במסגרת הסדר טיעון. לפי כתב האישום, הוא ניצל את קשריו עם פאינה קירשנבאום להשגת תקציב לאיגוד הכדורסל והכדור יד תמורת טובות הנאה

15.07.2018, 10:18 | נעמי צורף
פרשת ישראל ביתנו: שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, בני שגיא, הרשיע הבוקר (א') את איש העסקים וחבר הנהלת איגוד הכדורסל משה קליסקי בתיווך לשוחד ובסיוע לזיוף מסמך.

קראו עוד בכלכליסט

קליסקי הורשע במסגרת הסדר טיעון בעובדות כתב האישום המתוקן. על פי הסדר הטיעון, התביעה תטען לעונש של שנת מאסר בפועל וההגנה תהיה חופשית בטיעוניה. כמו כן, ייגזר על קלינסקי מאסר על תנאי וקנס בסך 200 אלף שקל.

משה קליסקי, צילום: טל שחר משה קליסקי | צילום: טל שחר משה קליסקי, צילום: טל שחר

על פי כתב האישום המתוקן, בשנים הרלוונטיות קליסקי עסק בתחום הפרסום והדפוס, בפרט בתחום הספורט. בנוסף, הוא היה דמות מוכרת בענפי הכדורסל והכדוריד בישראל, ושימש כחבר בהנהלת איגוד הכדורסל הישראלי.

בסוף שנת 2011 עדכן מנכ"ל משרד החקלאות לשעבר רמי כהן את הנאשם כי יש לו אפשרות להסדיר תקציב עבור איגוד הכדורסל, שמקורו בכספים קואליציוניים של מפלגת ישראל ביתנו. בהמשך לכך, פנו כהן וקליסקי לסגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום, והיא הורתה על העברת תקציב של מיליון שקל. מאחר שאיגוד הכדורסל אינו נמנה עם הגופים שניתן, על-פי חוק, להעביר להם תקציבי מדינה שמקורם בכספים קואליציוניים, התקציב עבר לאיגוד בעקיפין דרך מכון וינגייט. בתמורה לכך, כהן קיבל עמלה של כ- 100 אלף שקל מאיגוד הכדורסל. קליסקי נאשם כי סייע לכהן לזייף מסמכים, אותם כהן הכין כדי להסתיר את העובדה שקיבל עמלה בעד העברת התקציב לאיגוד הכדורסל.

עוד הודה קליסקי כי ניצל את קשריו עם קירשנבאום לשם השגת תקציב מדינה בהיקף של כחצי מיליון שקל עבור איגוד הכדור יד. קליסקי דרש מהאיגוד טובת הנאה כספית בעד הסדרת העברת התקציב, בדמות הסכם עבודה למתן שירותי מיתוג וייעוץ לאיגוד בהיקף של 188 אלף שקל. מאחר שאיגוד הכדור יד אינו נמנה עם הגופים שניתן, על-פי חוק, להעביר להם תקציבי מדינה שמקורם בכספים קואליציוניים, התקציב עבר לאיגוד בעקיפין דרך מכון וינגייט. בעד העברת התקציב, הוציאה החברה שבבעלות הנאשם חשבונית למכון וינגייט על סך 188 אלף שקל, על אף שעד למועד זה ביצע הנאשם עבודה חלקית בלבד עבוד איגוד הכדור יד שלא הצדיקה את היקף התשלום שדרש. בהמשך, התקבל בחשבונו של הנאשם הסכום האמור של 188 אלף שקל, אשר מהווה למעלה מ-35% מהתקציב שהתקבל.

את הפרשה מנהלים עורכי הדין ד"ר מאור אבן-חן, ד"ר יונתן קרמר, נטלי קוקוי ומשה עקירב מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

עו"ד אדי אבינועם, בא כוחו של קליסקי, מסר בתגובה: "כפי שאמרנו לאורך כל החודשים שלאחר הגשת כתב האישום המקורי נגד משה קליסקי, כתב האישום המקורי היה מוגזם כשלמעלה מן הצורך הראייתי והעובדתי יוחסו לו עבירות שהוא כלל לא ביצע. כתב האישום המתוקן שבו הודה קליסקי משקף מחיקה של למעלה ממחצית האישומים שיוחסו לו מלכתחילה ומדגיש את הזניחות והשוליות של קליסקי במה שמכונה פרשת ישראל ביתנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות