אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: אינסטגרם היא הרכישה הכי משתלמת של פייסבוק צילום: TechCrunch

מחקר: אינסטגרם היא הרכישה הכי משתלמת של פייסבוק

לפי מחקר של בלומברג, האפליקציה שבבעלות פייסבוק אחראית ל-17% משוויה, מה שהופך את אינסטגרם לנכס המשמעותי ביותר של הרשת החברתית לאחר יישומיה-שלה. אינסטגרם מספקת כ-15.9% מהכנסות פייסבוק, נתון שלערכת אנליסטים יגיע לכ-25% עד 2020

15.07.2018, 11:41 | עומר כביר

אינסטגרם, שפייסבוק רכשה לפני כשש שנים בעסקה בשווי מיליארד דולר, שווה היום יותר מ-100 מיליארד דולר - כך לפי ניתוח של בלומברג. לאור העובדה שכיום עומד שוויה של פייסבוק על קצת יותר מ-600 מיליארד דולר, משמעות הניתוח היא שאינסטגרם אחראית לכ-17% מהשווי של ענקית המדיה החברתית.

קראו עוד בכלכליסט

נתון זה הופך את אינסטגרם לנכס המשמעותי ביותר של פייסבוק פרט לרשת החברתית עצמה שאחראית ל-60% מהשווי של החברה. 8% מהשווי מגיע מאחזקות המזומן של החברה ו-15% משאר הנכסים שבידה, ובכללם ווטסאפ (שנרכשה לפי שווי של יותר מ-20 מיליארד דולר) ואוקולוס (שנרכשה בעסקה של כ-3 מיליארד דולר).

צומחת בהתמדה. אינסטגרם, צילום: instagram צומחת בהתמדה. אינסטגרם | צילום: instagram צומחת בהתמדה. אינסטגרם, צילום: instagram

"לא היינו כל כך בטוחים בעתיד של פייסבוק בלי אינסטגרם", אמר לבלומברג האנליסט ריצ'ארד גרינפילד מבנק ההשקעות BTIG. "הם עשו עבודה ממש טובה בהפריה הדדית". לפי בלומברג, מספר המשתמשים הפעילים באינסטגרם עומד כיום על מיליארד איש, והכנסות האפליקציה אחראיות ל-15.9% מהכנסות החברה. זאת, לעומת 3.5% מההכנסות ב-2015. והמספרים, מעריכים אנליסיטים רק צפויים להוסיף ולגדול. לדברי האנליסט קן סינה מוולס פארגו סקיוריטיז, ב-2020 עתידות הכנסות אינסטגרם להגיע ל-20 מיליארד דולר ולעמוד על רבע מהכנסות פייסבוק.

אינסטגרם יכולה, בין השאר, לקבל בוסט משמעותי מהרחבת ההדדיות עם פייסבוק. עד עתה שני השירותים שמרו על מסלולי פיתוח וחוויות שימוש נפרדות, בעיקר מול המשתמשים. ואולם, שינוי מבני שביצעה פייסבוק לאחרונה יכול לשנות את המצב ולהדק את הקשר בין המוצרים: כריס קוקס, שניהל עד אז את פעילות הרשת החברתית, מונה למנהל העליון של כל האפליקציות מבית פייסבוק, כשהוא הופך בפועל לבוס של מייסד אינסטגרם קווין סיסטרום.

בשיחות עם מפרסמים פייסבוק נוהגת לדבר על כל המוצרים שלה ביחד, ולדברי מקורות החברה פתחה באחרונה במהלך שמעודד מותגים לרכוש במרוכז פרסומות לסטוריז באינסטגרם, לווידאו בפייסבוק ולפייסבוק מסנג'ר. "לא מדובר בקידום ייחודי", נמסר מאינסטגרם בתגובה. "אנחנו תמיד עובדים עם מפרסמים כדי לסייע להם לגלות את הפורמטים הטובים ביותר בכל מוצרי פייסבוק".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות