אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הכלכלה יצא במכרז להקמת מכון ייצור מתקדם ב-35 מיליון שקל צילום: עמית שעל

משרד הכלכלה יצא במכרז להקמת מכון ייצור מתקדם ב-35 מיליון שקל

המכון יפעל לפיתוח והטמעת טכניקות ייצור שיוכלו לייעל מפעלים, לשפר את פריון העבודה ולסייע לחברות ישראליות להתמודד עם תחרות מחו"ל. הוא יתמקד בשיטות כביג דאטה, רובוטיקה מתקדמת, הדפסת תלת ממד ועוד

16.07.2018, 12:16 | מאיר אורבך
משרד הכלכלה והתעשייה, באמצעות מינהל תעשיות, פרסם מכרז להקמת המכון הלאומי לייצור מתקדם בהיקף של 35 מיליון שקל לארבע שנים.

קראו עוד בכלכליסט

המכון יוקם בשיתוף משרד האוצר, משרד המדע ורשות החדשנות וייבנה בצפון הארץ. הוא יתבסס על שותפות בין המגזר העסקי והאקדמיה ויפעל לשיפור הפריון והתחרותיות בתעשיית הייצור באמצעות שילוב טכנולוגיות ושיטות מתקדמות - בדגש על תעשיות שמתאפיינות ברמת חדשנות בינונית או נמוכה. 

מערך ייצור רובוטי, צילום: The Register מערך ייצור רובוטי | צילום: The Register מערך ייצור רובוטי, צילום: The Register

טכנולוגיות ייצור מתקדם כוללת שילוב מערכות מידע וביג דאטה רובוטיקה מתקדמת, הדפסת תלת ממד ושימוש בחומרים מתקדמים. לראיית משרד הכלכלה, התעשייה חייבת להטמיע שיטות ייצור אלו באופן מהיר ויעיל כדי לעמוד בתחרות הגלובלית הגוברת. באמצעות צוות מומחים, יספק המכון ייעוץ מקצועי לתעשייה בשיעורי סבסוד גבוהים, ויזהה עבור מפעלים את המקומות בהם ניתן להטמיע טכנולוגיות חדשות לשיפור וייעול הייצור. בנוסף, המכון יהווה מוקד ידע בעל התמחות בטכנולוגיות ייצור מתקדם והטמעתן בתעשייה, יפעל להנגשה של מידע אודות טכנולוגיות ייצור מתקדם, וכן לליווי וייעוץ לחברות התעשייתיות בתהליכי ההטמעה והפיתוח. המכון החדש יפעל לחיזוק אקוסיסטם הייצור בישראל, לחיבור בין חברות שונות, קידום ידע ושותפויות.  

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, מסר: "המכון הלאומי לייצור מתקדם הוא כלי נוסף במסגרת תוכנית משרד הכלכלה להעלאת הפריון, שנועדה לשיפור כושר התחרות של התעשייה הישראלית, להעלאת הרווחיות ורמת השכר של העובדים ולצמיחה מחודשת של התעשייה, הגדלת הייצור ושיפור החוסן של הכלכלה בישראל"

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, הוסיף: "הייצור המתקדם נעשה חשוב יותר ויותר לביסוס הכלכלה בישראל. מעבר תעשיית היצור הממוקמת בעיקר בפריפריה ליצור מתקדם מהווה, מחד, תחרות מול המזרח בתחום היצור ההמוני ומאידך תחרות מול מדינות המערב באיכות ומוצרים בעלי ערך מוסף חדשני. מטרת המכון ליצור מתקדם שיוקם בצפון, היא להוביל את התעשייה למחוזות חדשניים ומובילים בעולם באמצעות טכנולוגיות חדשניות כמו רובוטיקה, מחשוב, חיישנים וניהול ביג דאטה, שיאפשרו להגדיל משמעותית את היצור ואת התשואה העודפת למשק. שילוב כוחות זה עשוי להביא את תעשיית הייצור בישראל להיות אחת המתקדמות והמובילות בעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
בימים אלה אני מחפשת להשכיר מתחם הכולל משרדים ותעשיה קלה -ואין כזה
מדובר על מקום מכובד מסודר ויפה באזור תעשיה מסודר באזור המרכז. כאשר חלקו משרדים נאים חדשים וחלקו אזור הרכבה לתעשיה קלה כולל גישה לרכב לפריקה וטעינה. השטח בסביבות 500 מטר ואין בנמצא בישראל מקום כזה. לא בסביבת מוסכים, לא מוקף בלולים, לא מוקף באשפה, מקום מכובד שניתן להביא אליו אורחים ולא יביש את בעליו. אז תתחילו מבנית אזורי תעשיה עם שטחים קטנים ויפים ואחר כך נדבר על חוסר חדשנות חוסר מימון ומצוקות למינהן.
יצרן קטן  |  16.07.18