אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אתר חדש של שבלת יציע שירותים משפטיים בחינם ליזמים מתחילים

אתר חדש של שבלת יציע שירותים משפטיים בחינם ליזמים מתחילים

אתר Jumpstart יציג לסטארט-אפיסטים מסמכים משפטיים שנוסחו בהתאם לחוק הישראלי ולמקובל בענף. בין היתר, ניתן למצוא בו הסכמי מייסדים, הסכמי סודיות, תקנון חברה ועוד. היזמים יוכלו ליהנות משימוש חופשי, ולא יידרשו לשלם או להשאיר פרטים אישיים

16.07.2018, 17:02 | מאיר אורבך
פירמת עורכי הדין שבלת משיקה את Jumpstart, פלטפורמה חדשה שתציע שירותים משפטיים ליזמים ללא עלות כספית. השירות מיועד בעיקרו ליזמים ולסטארט-אפיסטים בתחילת דרכם, שאינם מעוניינים בליווי משפטי צמוד מסיבות שונות. לפי שבלת, חברות שכאלה נוטות להימנע מחתימה על הסכמים משפטיים בתחילת פעילותן, או עושות שימוש במסמכים שאינם מתאימים בשל רמה משפטית ירודה.

קראו עוד בכלכליסט

כדי לתת מענה לצורכיהם, יציע Jumpstart מחוללי הסכמים ראשוניים. בין היתר, ניתן למצוא באתר תקנון חברה, הסכם מייסדים, הסכמי סודיות, הסכם ייעוץ ועוד. כל ההסכמים יהיו באנגלית, כמקובל בענף, למעט התקנונים, אשר נדרשים להיות בעברית, בהתאם לחוקי מדינת ישראל. המשתמשים לא יידרשו להירשם באתר או להשאיר פרטי התקשרות. מחולל ההסכמים מבוסס על פלטפורמה טכנולוגית שפותחה על-ידי הסטארט-אפ LegalUp שייסדה ענבל באומר והוטמעו בתוכו התכנים והידע המשפטי של הפירמה.

אתר Jumpstart אתר Jumpstart אתר Jumpstart

את הקמת Jumpstart יזמה והובילה עו"ד ורד חורש, שותפה במחלקת ההייטק וקרנות הון סיכון בשבלת ואת פיתוחו ניהל עו"ד בן ענבר מהמחלקה. לדברי עו"ד חורש, "סטארט-אפיסטים בתחילת דרכם נדרשים לחתום על הסכמים רבים החיוניים להתנעת פעילותם. משמעותם של הסכמים אלה אינה ברורה לכולם והיוועצות עם עורכי דין, אשר כרוכה בעלויות גבוהות שאינן תמיד אפשריות עבור יזמים צעירים, פעמים רבות אף אינה נדרשת כלל כדי לנסח הסכמים בסיסיים.

עו"ד ורד חורש, צילום: אורן דאי עו"ד ורד חורש | צילום: אורן דאי עו"ד ורד חורש, צילום: אורן דאי

בעולם קיימים מחוללי הסכמים שונים, אך הם אינם מותאמים לחוק הישראלי. הפתרון שאנו מציעים מבוסס על אנליזה משפטית מעמיקה, המאפשרת לנו להתאים את ההסכמים הנדרשים לצרכי היזם. לא מדובר במסמכים גנריים שכל מה שמשתנה בהם הוא השמות של הצדדים, אלא בחוזים משפטיים לכל דבר ועניין, המופקים רק לאחר שהמשתמש ענה על סדרת שאלות והזין את האינפורמציה הרלוונטית למקרה הפרטני שלו".

"מחשבה רבה הושקעה בפיתוח האתר והמחוללים במטרה לדמות באופן המרבי את השירות הניתן באמצעותם לשירות עורכי הדין במחלקה שלנו במקרים שכיחים. אם קבוצת יזמים בנסיבות כאלו הייתה שוכרת את שירותי הפירמה שלנו, היינו מפנים אליהם שאלות דומות למדי ונותנים להם הסברים מקיפים בגובה העיניים כפי שנמצאים באתר, על מנת לייצר עבורם את המסמכים המשפטיים המתאימים להם. זו החוויה שביקשנו לייצר באתר", אמר ענבר, "במסגרת הפלטפורמה לעזרה עצמית שיצרנו במסגרת האתר, יכולים היזמים להפיק בעצמם את המסמכים להם הם זקוקים במקרים שכיחים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות