אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Toka של אהוד ברק גייסה 12.5 מיליון דולר מאנדריסן הורוביץ צילום: עמית שעל

חברת Toka של אהוד ברק גייסה 12.5 מיליון דולר מאנדריסן הורוביץ

מדובר באחת מקרנות ההון סיכון הנחשבות ביותר בארה"ב, שזו ההשקעה הראשונה שלה בחברה ישראלית. טוקה, שקמה רק לפני חודשיים, רוצה לסייע למדינות לשפר את אבטחת המידע שלהן. בין מייסדיה נמנה ירון רוזן, ראש מטה הסייבר בצה"ל לשעבר

16.07.2018, 14:32 | מאיר אורבך

חברת הסייבר הישראלית טוקה גייסה 12.5 מיליון דולר בגיוס סיד. בין משקיעי החברה, על פי הפרסומים, קרן הון הסיכון האמריקאית אנדריסן הורוביץ, אנטרי קפיטל הישראלית, קרן ההשקעות של Dell, לאונץ קפיטל ואחרים.

אנדריסן הורוביץ לא השקיעה עד כה בחברות ישראליות והעדיפה להשקיע רק בחברות שיש להן מטה או פעילות בארה"ב. היא בין הקרנות הנחשבות ביותר בעמק הסיליקון. 

קראו עוד בכלכליסט

מייסדי החברה הם תא"ל ירון רוזן (ראש מטה הסייבר בצה"ל לשעבר), כפיר ולדמן, אלון קנטור (סמנכ"ל פיתוח עיסקי בצ'קפוינט לשעבר) ורה"מ לשעבר אהוד ברק. קנטור אמר ל"כלכליסט" על ברק: "הוא מעורב באופן מלא בפעילות שלנו ואינו רק יועץ לחברה". החברה קמה לפני כחודשיים ויושבת בתל אביב.

סייבר (אילוסטרציה), צילום: The Independent סייבר (אילוסטרציה) | צילום: The Independent סייבר (אילוסטרציה), צילום: The Independent

"אנחנו רוצים לעבוד עם מדינות ומספקים להן שירותים ולא לשוק החברות והארגונים. אנחנו חושבים שהשוק המדינתי הוא עם המון פוטנציאל. הרבה מדינות לא עברו לעולם הסייבר. אנחנו רוצים לעזור למדינות לעבור תהליכים כאלה", אמר קנטור."אנחנו מדברים עם מדינות קטנות וגדולות. העניין הוא לא הגיאוגרפיה או הגודל, אלא מוכנות הסייבר שנמוכה במרבית המדינות".

"התחלנו לפתח טכנולוגיות ומוצרים ובמקביל לעבודת הפיתוח, אנחנו מציעים ייעוץ בנושא המעבר לעולם הסייבר כדי לעזור לגופים ומדינות לעשות את זה", הוסיף.

לדברי ירון רוזן, מנכ"ל החברה, יש אתגר עצום לשנות תפיסות של מדינות לעבור לעולם הסייבר. "הצוות שלנו יעזור לאומות לפתח את היכולות האסטרטגיות, גישה תפעולית ומוצרי תוכנה המותאמים להם. ואם אין מוצר בשוק העונה על צרכי הלקוח שלנו, נבנה אותו עם צוות המו"פ שלנו".

"צמיחת אינטרנט הדברים גורמת לטרנספורמציה דיגיטלית גם בתחום הביטחוני ויוצרת איומים חדשים לצד הזדמנויות עבור גורמים האמונים על שמירת הביטחון", אמר יאיר שניר מקרן ההשקעות של Dell. "תהליך ההתאמה של ממשלות, גורמי אכיפה, וסוכנויות ביטחון לעידן זה, יוצר צורך שוק אדיר. לצוות של TOKA יש את המומחיות והבנה היחודיים בתחום אשר ביחד עם סבב הגיוס הנוכחי יאפשר לחברה להצליח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
למס 5' אתה טועה,מקבלי המשכורת הקבועה שם הם הזוכים
הדירה של ברק שווה יותר מסכום הגיוס. בנוסף,אם בעוד שנתיים ברק יראה מזה כסף..זה רע? או שבגלל שהוא עשיר ומוצלח אתה מקנא ורוצה להפוך אותו למושחת? ביבי היה מרצה לאנשים על דברים שקרו בישראל ובמזרח התיכון...וקיבל על זה מליונים. אם זה לא קשקוש אז מהוא? תנשום עמוק...ראש הממשלה שלך מיליונר,אז מה אתה בא לבכות
נמרוד  |  17.07.18
לכל התגובות