אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבינט אישר את התוכנית למיגון העורף בהיקף של 5 מיליארד שקל צילום: אביהו שפירא

הקבינט אישר את התוכנית למיגון העורף בהיקף של 5 מיליארד שקל

נתניהו וכחלון הודיעו כי 500 מיליון שקל יעברו כבר במהלך השנה ובשנה הבאה לצפון; בהתיחסו לתוכנית מחיר למשתכן אמר כחלון: "התוכנית הזאת הוכיחה את עצמה ותמשיך להוכיח את עצמה"

16.07.2018, 16:04 | צבי זרחיה

הקבינט אישר את התוכנית רב שנתית למיגון הצפון בהיקף של 5 מיליארד שקל. כך הודיע היום (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת סיעת הליכוד. קודם לכן הודיע על כך שר האוצר משה כחלון בסיעת כולנו.

"אני בא עכשיו מקבינט שבו החלטנו להקצות 5 מיליארד שקל בתוכנית רב שנתית למיגון העורף גם נגד התקפות טילים וגם נגד רעידות אדמה. כצעד ראשון נקצה מיידית חצי מיליארד שקל שיוקצו תחילה להגנת יישובי הצפון, זה הדבר הבוער ביותר, וכמובן שהנושא כולו הוא בראש מעיינינו. אנחנו מטפלים בו כפי שהוא לא טופל מעולם", אמר נתניהו.

קראו עוד בכלכליסט

כחלון אמר בישיבת סיעתו כי מדובר בתוכנית רחבת היקף מהגדולות שהיו כאן. היא תכלול מיגון מבני ציבור, בתי חולים, מוסדות חינוך, מקלטים ציבוריים וגם השתתפות של המדינה בבניית ממ"דים. התוכנית תכלול גם מוכנות לרעידות אדמה וגם מיגון מטילים. 

בנימין נתניהו אביגדור ליברמן, היום בפיקוד העורף, צילום: קובי גדעון לע"מ בנימין נתניהו אביגדור ליברמן, היום בפיקוד העורף | צילום: קובי גדעון לע"מ בנימין נתניהו אביגדור ליברמן, היום בפיקוד העורף, צילום: קובי גדעון לע"מ

שר האוצר הוסיף: "כבר עכשיו נתחיל לעבוד על הכנת חוקים שיקלו ברגולציה ובבירוקרטיה. נקים צוות מיידי ליישם את התוכניות האלו. החלטת הקבינט היא שתוך 21 ימים נביא את המקור של ה-500 מיליון שקל המיידים. הוועדה שתדון ביתר התקציב תביא תוכניות לקבינט עד 60 יום".

שר האוצר משה כחלון  (ארכיון), צילום: יואב דודקביץ שר האוצר משה כחלון (ארכיון) | צילום: יואב דודקביץ שר האוצר משה כחלון  (ארכיון), צילום: יואב דודקביץ

כחלון התייחס למחירי הדיור ואמר: "לא צריך להיות היסטוריון גדול כדי לדעת שעד לפני שנה וחצי ראינו עליות של 8% ו-10% ועכשיו עומדים על ירידה של 0.1% במחירי הדיור. אם אנחנו מנכים את ה-10% שבלמנו אז מדובר כבר במהלך גדול ואדיר.

"אני רואה אמון מלא של הזוגות הצעירים במחיר למשתכן ואתמול צפינו בגמר המונדיאל אצל משפחת ברזילי ברעננה. אותה משפחה שבעבר אמרו לה שלא יהיו דירות, ולא יהיו קבלנים ולא יהיה טופס 4 והדירות יתפרקו. דירה מפוארת כמו במגדלי יו בתל אביב במחיר למשתכן, גם באיכות הבנייה, גם בטיב הבנייה וגם באזור ביקוש. לכן, אנחנו ממשיכים בתוכנית הזאת למרות כל הקשיים והלחצים. התוכנית הזאת הוכיחה את עצמה ותמשיך להוכיח את עצמה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בטח יקימו מנהלת של מושחתי ליכוד שיקחו חצי מהכסף
ידחו את הפרויקט בשנה כדי לסדר ג'ובים מסודרים ואז אחרי שנה יהיו בחירות ויבטלו את התקציב. ואז מושחת ליכודניק קיבל רכב צמוד משכורת ולמעשה לא עשה כלום..מושלם,זה החלום הציוני. ועוד צוחקים על מפא"י שהיו מושחתים,אז בקושי היה כסף..ומי חלם על סלולרי טיסות לחול ורכב... כאן,זה בהישג יד...חבורת אפסים עם תרומה ככ קטנה שזה מטריד אותי איך הם שורדים בעולם בלי מוח. המלצתי..תצביעו ביבי,בכל מקרה הוא צוחק לכם בפנים ועושה מה שבא לו. ביבי מלך ישראל...(מתרגל איך זה לחיות בלי מוח)
נמרוד  |  16.07.18
לכל התגובות