אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עד 2024: אדידס תעבור לפוליאסטר ממוחזר צילום: איי אף פי

עד 2024: אדידס תעבור לפוליאסטר ממוחזר

המהלך יתבצע בהדרגה כדי להתמודד עם פערי מחירים של 20% בין החומר הרגיל והממוחזר

16.07.2018, 19:41 | שירות כלכליסט

אדידס הצהירה כי עד 2024 תפסיק להשתמש בפוליאסטר רגיל לייצור כל פרטי הביגוד וההנעלה שלה. במקום זאת תשתמש ענקית מוצרי הספורט בפוליאסטר ממוחזר, זאת במטרה להגביר את מוטיבי הקיימות בשרשרת האספקה שלה. על כך דיווח ה"פייננשל טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

מותג הספורט השני בגודלו בעולם החל לשווק יצור המוני של נעלי ריצה מבקבוקים ממוחזרים ב־2016. בשנה שעברה מכרה החברה 5 מיליון זוגות נעליים מחומרים ממוחזרים. על פי הצפי יעלה מספר זה ל־11 מיליון ב־2019, שהם 3% מהנעליים שמייצרת אדידס. מדי שנה מייצרת החברה 920 מיליון פריטים שונים, כאשר פוליאסטר מהווה 50% מחומרי הגלם במוצרים האלה.

פוליאסטר ממוחזר אמנם יקר ב־10%־20% ביחס לפוליאסטר רגיל, אך מומחים מעריכים כי פערי המחירים יצטמצמו בשנים הקרובות. זאת מפני שהזינוק במספר החברות העוברות להשתמש בחומרים ממוחזרים מגביר את יכולת הספקים לייצר חומרים ממוחזרים בכמויות גדולות. גורמים באדידס אמרו כי הפער במחירים הוא אחד הגורמים לכך שהשלמת התהליך תדרוש שש שנים.

יצרניות ביגוד כמו H&M ופטגוניה כבר משתמשות בפוליאסטר ממוחזר בחלק מהפריטים שלהן. מותג האופנה של סטלה מקרטני הנושא את שמה יפסיק את השימוש בניילון רגיל עד 2020.

על פי מסמך של הפורום הכלכלי העולמי מ־2016, 8 מיליון טונות של פלסטיק מגיעים אל הים מדי שנה. כמו כן הזהיר הארגון כי עד 2050 יהיה באוקיינוסים יותר פלסטיק מדגים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות