אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוטי בן־משה למחזיקי האג"ח: "אני סובל ואוכל מרורים, אבל אני פה לומר שאני רוצה לסגור"

מוטי בן־משה למחזיקי האג"ח: "אני סובל ואוכל מרורים, אבל אני פה לומר שאני רוצה לסגור"

באסיפת מחזיקי אג"ח אפריקה ישראל שהתכנסה אתמול אמר הרוכש הפוטנציאלי במסגרת הסדר החוב כי חזר להתמודד על פי בקשת נציגות המחזיקים. לגבי יישוב סוגיית המס מול רשות המסים אמר בן־משה: "רציתי ללכת עד הסוף. מה שהיה כאן זאת סחיטה"

17.07.2018, 08:08 | יניב רחימי

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

אסיפת מחזיקי איגרות החוב של אפריקה ישראל נפתחה אתמול באווירה מתוחה אך הסתיימה בטונים אופטימיים. אחרי שנתיים של משא ומתן על הסדר חוב עדיין אין הסכמות סופיות בין הרוכש הפוטנציאלי, מוטי בן־משה, לבין מחזיקי האג"ח, שהחוב של אפריקה כלפיהם מסתכם ב־3 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

"החזרה שלי העלתה את התמורה"

עורכי הדין שמייצגים את נאמני האג"ח, גיא גיסין ואופיר נאור, העלו תלונות ושאלות ביחס לשינויים שבן־משה מבקש להכניס להסדר, ובראשם דרישתו לקבל פרה־רולינג (הנחיה מקדמית) של מס הכנסה להסדר החוב.

במהלך האסיפה אמר בן־משה לנוכחים: "אני קיבלתי פנייה מהנציגות וממחזיקי האג"ח לפני שנתיים. חזרתי כי נתבקשתי לחזור על ידי חברי הנציגות, ועצם החזרה שלי העלתה את התמורות ב־300–250 מיליון שקל. אני סובל כאן ואוכל מרורים. אני סוחב את העגלה. אבל אתם יכולים להחליט מה שתרצו. אם אתם חושבים שתוכלו לקבל הצעה טובה יותר, אז בבקשה. אני כאן כדי לומר לכם שאני רוצה לסגור".

ביחס לדרישה לקבל פרה־רולינג לחברה בעניין רשות המסים אמר בן משה: "היועצים המשפטיים ורואי החשבון הסבירו לי שלא נעשה הסדר בישראל ללא רולינג".

מוטי בן משה באסיפת מחזיקי אג"ח של אפריקה ישראל מוטי בן משה באסיפת מחזיקי אג"ח של אפריקה ישראל מוטי בן משה באסיפת מחזיקי אג"ח של אפריקה ישראל

עורכי הדין גיסין ונאור שללו את טענתו של בן־משה ותהו מדוע עליהם לקבל תוספת חדשה להסדר החוב. בן־משה השיב שהוא פתוח לדון בנושא, כדי להתקדם, והוסיף כי אם תהיה הסכמה על כל שאר הדברים, אך לא ביחס לפרה־רולינג, תהיה למחזיקי האג"ח הזכות להחליט מה לעשות, והוא מבחינתו מוכן לוותר על הדרישה לפרה־רולינג כתנאי להסדר.

אפריקה ישראל, שבשליטת לב לבייב ובהנהלת אברהם (נובו) נובוגרוצקי, נכנסה להסדר חוב שני לפני יותר משנתיים.

בתחילת הדרך חברו בן־משה ולבייב להצעה משותפת, אך הם נסוגו ופינו את הדרך לנתי סיידוף. אולם ברגע שבו נראה היה שסיידוף מצליח לסגור את הסדר החוב, שב והופיע בן־משה עם ההצעה החדשה — הפעם ללא לבייב. בתום מאבק יצרי בין סיידוף לבן־משה העדיפו מחזיקי האג"ח את ההצעה של האחרון, אולם מאז הצדדים מתקשים להביא את הסדר החוב לסיום.

הסוגיה האחרונה, שערערה את ההסדר באפריקה, היתה דרישת רשות המסים לקבל 245 מיליון שקל. לאחר דין ודברים בין הצדדים סוכם שאפריקה תשלם סכום של 70 מיליון שקל, שיביא את מחלוקת המס לסיומה.

באסיפה אתמול התייחס בן־משה למשא ומתן מול רשות המסים ואמר: "עברנו ויה דולורוזה. אני לא רציתי להתפשר עם רשות המסים. רציתי ללכת עד הסוף. מה שהיה כאן זאת סחיטה".

"הזרמתי כל מה שהתחייבתי, וזה לא ישתנה"

אחד השינויים שנכנסו להסדר נוגע לחברות המפעיל, קבוצת החברות שמפעילות את כביש 6. בהסדר המקורי אמור היה בן־משה לרכוש אותן באמצעות דור אלון, בתמורה ל־165 מיליון שקל. אולם כעת הכוונה היא להשאיר את חברות המפעיל בתוך אפריקה. כשעו"ד גיסין שאל את בן־משה כיצד הוא מתכוון להזרים 165 מיליון שקל, התשובה היתה: "זה לא אמור לעניין אתכם. עד היום הזרמתי בהסדרים שונים כל סכום שהתחייבתי לו, וזה לא הולך להשתנות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות