אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבעי מלחמה: ניו־פארם מתאפרת לקרב עם סופר־פארם צילום: סטודיו שופרסל

בלעדי לכלכליסט

צבעי מלחמה: ניו־פארם מתאפרת לקרב עם סופר־פארם

עוד לפני מיתוגה מחדש כחלק מרשת שופרסל, ניו־פארם תשיק מותג קוסמטיקה פרטי מוזל. לפני חצי שנה השיקה סופר־פארם מותג איפור

17.07.2018, 08:17 | נורית קדוש

חודשיים וחצי לפני השקת המיתוג מחדש והאסטרטגיה העסקית של רשת ניו־פארם תחת בעלות קבוצת שופרסל, נערכת הרשת עם מותג פרטי בתחום הקוסמטיקה. ל”כלכליסט” נודע כי ניו־פארם תשיק סדרת מוצרי קוסמטיקה תחת מותג פרטי שייקרא sCOSMETICS מבית RNB, חברה ספרדית הנחשבת ליצרנית מובילה של מוצרי טיפוח. רק לפני חצי שנה השיקה מתחרתה הגדולה, סופר־פארם, מותג איפור משלה, מילוקה, שנחשב עד כה למצליח, והוא עתיד להתרחב בהמשך לתחום הטיפוח.

קראו עוד בכלכליסט

המוצרים שיושקו בקרוב בישראל נמכרים ברחבי אירופה בבלעדיות ברשת TESCO רשת מרכולים בריטית בינלאומית, השנייה בגודלה בעולם. תהיה זו השקה משותפת ראשונה לרשתות הקבוצה, שכן מוצרי sCOSMETICS יושקו במקביל גם ברשת בשופרסל. ההשקה כוללת שלוש סדרות: לגיל הצעיר, הבוגר וסדרת טיפוח מהטבע. בנוסף, תושק סדרת קרמים לשמירת הלחות והגמישות של עור הגוף.

על פי נתוני סטורנקסט גודל שוק טיפוח הפנים והגוף בישראל עומד על כ־60 מיליון שקל בשנה, ובניו־פארם נערכים לחדור לקטגוריה במחירים תחרותיים אל מול המותגים המובילים. מחירי הקרמים והסרומים ינועו בין 50–40 שקל, מוצרי ניקוי לעור הפנים ימכרו בכ־20 שקל ומחירי המוצרים לטיפוח הגוף כמו קרם גוף, ידיים ורגליים ינועו בין 20–10 שקל לפריט.

מנכ”ל שופרסל איציק אברכהן ומנכ”ל סופר־פארם ניצן לביא. מלחמת מבצעים, צילום: יובל חן, אוראל כהן מנכ”ל שופרסל איציק אברכהן ומנכ”ל סופר־פארם ניצן לביא. מלחמת מבצעים | צילום: יובל חן, אוראל כהן מנכ”ל שופרסל איציק אברכהן ומנכ”ל סופר־פארם ניצן לביא. מלחמת מבצעים, צילום: יובל חן, אוראל כהן

התחרות נפתחה

 

אף שהשקת המיתוג החדש והאסטרטגיה העסקית של שופרסל־ניו פארם מתוכננת לאוקטובר, שם כבר החלו לזנב במתחרה הישירה: סופר־פארם. הודעת סופר־פארם, לפני כשבועיים, על שלושה ימי מכירות של "לייף סטייל סייל" הניעו את שופרסל ליזום מבצע "מונדיאל" בסניפי ניו־פארם ושופרסל, על מוצרי הפארם. בדיקת “כלכליסט” מעלה כי לא רק שבשופרסל הרחיבו את מבצעי ההוזלות המתוכננים מראש לחודש יולי, עם ימי מבצעים ייעודיים לתחום הפארם במקביל לסופר־פארם, אלא גם בחירת המבצעים לא היתה מקרית: כי לפחות 5 מהמוצרים המובילים במבצעים, הוצעו בשתי הרשתות במקביל. ניו־פארם — שאפשר להעריך שהגיבה לימי המכירות של סופר פארם שתוכנן מראש — הציעה את אותם מוצרים במחירים נמוכים יותר, בפער של עד 13%. כך לדוגמה, בסופר־פארם הציעו שלוש אריזות חיתולי האגיס פרידום דריי ב־100 שקל ואילו ניו־פארם ב־90 שקלים בלבד. עוד בזירת התינוקות הציעה סופר־פארם שתי אריזות מטרנה אקסטרה קר ב־90 שקל ואילו ניו־פארם ב־80 שקל בלבד.

גם נייר טואלט לילי 32 גלילים נמכר בניו־פארם ב־24.9 לעומת 25.9 בסופר־פארם. בקטגוריית הטיפוח, הורידו שופרסל וניו־פארם את מחיר הצבע לשיער אקסלנס של לוריאל ל־19.9 שקל לעומת 22.9 שקל. במחלקות הקוסמטיקה הציעה ניו־פארם מבצע זהה לקונים ב־99 שקל ממוצרי האיפור והטיפוח, הנחה בסך 30 שקל בנוסף למבצעים.

מוצרי sCOSMETICS של ניו־פארם. חודרת לקטגוריה במחירים תחרותיים , צילום: סטודיו שופרסל מוצרי sCOSMETICS של ניו־פארם. חודרת לקטגוריה במחירים תחרותיים | צילום: סטודיו שופרסל מוצרי sCOSMETICS של ניו־פארם. חודרת לקטגוריה במחירים תחרותיים , צילום: סטודיו שופרסל

לפגוע במתחרה

 

מבצעי ההוזלות מהווים כלי אסטרטגי של הרשתות, השומרות ככל יכולתן על חשאיות עד למועד ימי המכירה. זאת בכדי למנוע מצב שבו המתחרה יידע וייערך מראש עם מלאי מוצרים והסכם הנחות עם הספקים, שיאפשרו לו להציע מבצע דומה ובכך לפגוע ברשת המתחרה.

לא מדובר בפעם הראשונה בה פועלת שופרסל מאז רכישת ניו־פארם לבלום הצלחת ימי מכירות בסופר־פארם. לפני חודשיים בדיוק, הכריזה החברה על "סופרסייל", בסניפי שופרסל וניו־פארם, באותם ימים שבהם עורכת סופר־פארם את ימי המכירות השנתיים "לייף סטייל סייל". כך, נאבקו הרשתות על צרכני הפארם, כששופרסל מחזקת את ניו־פארם עם הרחבת ההוזלות גם לתחום המזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות