אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעצר בחשד להעלמת הכנסות מתוכנה לסחר לא חוקי במידע צילום: Bigstock

נעצר בחשד להעלמת הכנסות מתוכנה לסחר לא חוקי במידע

לפי החשד, רונן אייזיק, מתכנת במקצועו, פיתח תוכנה באמצעותה סחר בהרשאות צפייה למאגר מידע בלתי חוקי של נתונים אודות תושבי ישראל, והפיק מכך הכנסות שלא דווחו לרשות המסים

17.07.2018, 15:15 | עמרי מילמן

רשות המסים עצרה אתמול את רונן אייזיק, תושב אשקלון ומתכנת במקצועו בחשד כי פיתח תוכנה באמצעותה סחר בהרשאות צפייה למאגר מידע בלתי חוקי של נתונים אודות תושבי ישראל, והפיק מכך הכנסות שלא דווחו לרשות המסים.

המעצר נעשה במסגרת צוות חקירה משותף של פקיד שומה תל אביב ממס הכנסה ומחלקת האכיפה של הרשות להגנת הפרטיות. מלבד החשד בהעלמת מס, אייזיק חשוד גם בעבירת שימוש בסחר במידע בניגוד לחוק הכנסת הפרטיות. בפרשה מעורב חשוד נוסף.

הבוקר הפכה החקירה לגלויה לאחר שנערך בביתו של אייזיק חיפוש בביתו כאשר מבקשת המעצר עלה כי לאחר שאייזיק נחקר ושוחרר לביתו הוא ניסה לשבש את החקירה.

עורכת דינו של האייזיק, איילת חן ביקשה במהלך הדיון בבית משפט השלום בת"א לשחררו למעצר בית וציינה כי הוא "אדם נורמטיבי נעדר עבר פלילי. גם שיבוש לא מהווה עילת מעצר סטטוטורית בטח לא עבירות מסים".

בית משפט השלום קבע כי אייזיק ישוחרר למעצר בית עד מחר, וקבע בין היתר ערבות אישית של חצי מיליון שקל, ערבות צד ג' של 200 אלף שקל צו עיכוב יציאה מהארץ.

(ארכיון), צילום: Bigstock (ארכיון) | צילום: Bigstock (ארכיון), צילום: Bigstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות