אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: דיוויד סולומון מונה למנכ"ל גולדמן זאקס צילום: בלומברג

רשמית: דיוויד סולומון מונה למנכ"ל גולדמן זאקס

סולומון ייכנס לתפקיד ב-1 באוקטובר ויחליף את לויד בלנקפיין שכיהן כמנכ"ל גולדמן זאקס ב-12 השנים האחרונות. סולומון הצטרף לבנק בשנת 1999 ובתפקידו האחרון כיהן כמנהל התפעול הראשי שלו

17.07.2018, 15:26 | מיקי גרינפלד

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הנה מגיעה ההודעה הרשמית: לאחר דיווחים רבים בחודשים האחרונים מודיע גולדמן זאקס על מינויו של דיוויד סולומון (David Solomon) למנכ"ל הבא שלו - במקום המנכ"ל היוצא לויד בלנקפיין (Lloyd Blankfein).  

קראו עוד בכלכליסט

לפני יומיים דיווח הניו יורק טיימס כי ההודעה הרשמית על המינוי צפויה לצאת כבר השבוע. החלק המפתיע בהודעה של גולדמן זאקס נוגע למועד ההחלפה - לפי ההודעה הרשמית, כהונתו של סולומון (56) תחל כבר ב-1 באוקטובר, לאחר פרישתו של בלנקפיין (64) מהתפקיד ומהבנק. ההערכה הרווחת עד כה היתה שבלנקפיין יישאר בתפקידו עד סוף השנה ויעבור עם סולומון תקופת חפיפה של כמה חודשים. 

סולומון הצטרף לגודלמן זאקס בשנת 1999 והוא מכהן כיום כנשיא והחל מחודש מרץ גם ככמנהל התפעול הראשי של הבנק (COO). למנכ"ל המיועד יש עיסוקים נוספים חוץ מתפקידו בוול סטריט. הוא משמש כדירקטור בקרן רובין הוד, ארגון ללא מטרות רווח שנלחם בעוני בניו יורק, והוא גם חבר בחבר הנאמנים של המילטון קולג', אותו סיים ב-1984 עם תואר בממשל. 

התחביב העיקרי של המנכ"ל החדש קשור ברחבות הריקודים - שם הוא משמש די. ג'יי תחת שם הבמה DJsol. סולומון מופיע באופן קבוע בניו יורק, מיאמי ובבהאמס. סולומון הוא גם בעל חגורה שחורה בקראטה, תחום נוסף שמעסיק אותו בשעות הפנאי.

   

בלנקפיין הוא אחד המנכ"לים הוותיקים ביותר בוול סטריט - הוא הצטרף לגולדמן זאקס בשנות השמונים והחל לכהן כמנכ"ל בשנת 2006. הוול סטריט ג'ורנל דיווח בחודש מרץ שבלנקפיין צפוי לפרוש בסוף השנה או בתחילת 2019. מעט לאחר מכן התברר שסולומון יהיה היורש של בלנקפיין, בעקבות הודעת הפרישה של המועמד הנוסף הרווי שוורץ (Harvey Schwartz), שכיהן בנשיא משותף לצידו של סולומון בבנק. גם בלנקפיין עצמו אמר מוקדם יותר השנה בראיון ל-CNBC כי להערכתו סולומון אכן ימונה למנכ"ל לאחר סיום כהונתו שלו.

דיוויד סולומון. המנכ"ל הבא של גולדמן זאקס , צילום: בלומברג דיוויד סולומון. המנכ"ל הבא של גולדמן זאקס | צילום: בלומברג דיוויד סולומון. המנכ"ל הבא של גולדמן זאקס , צילום: בלומברג

גולדמן זאקס פרסם היום גם את דוחותיו המסכמים לרבעון השני. הבנק סיים את הרבעון עם רווח נקי של 2.35 מיליארד דולר או 5.98 דולר למניה, לעומת 1.63 מיליארד דולר או 3.95 דולר למניה ברבעון המקביל - תחזית האנליסטים עמדה על 4.65 דולר למניה.

ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-8.40 מיליארד דולר, לעומת 7.10 מיליארד דולר ברבעון המקביל ובמקרה זה מתחת לצפי שעמד על 8.70 מיליארד דולר. חטיבת בנקאות ההשקעות רשמה הכנסות של 2.05 מיליארד דולר, לעומת 1.73 מיליארד דולר ברבעון המקביל, ומעל התחזיות שעמדו על 1.84 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות