אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל שירותי בריאות כללית נועז בר ניר פורש מתפקידו במפתיע: "המערכת במשבר ואין לה סיכוי" צילום: ראובן קופיצינסקי

מנכ"ל שירותי בריאות כללית נועז בר ניר פורש מתפקידו במפתיע: "המערכת במשבר ואין לה סיכוי"

מינויו של בר ניר, שפורש לאחר שנה בלבד, נתקל בביקורת לא מעטה מתוך הארגון ומחוצה לו. הוא הסביר את התפטרותו בשחיקה בתקציבים המועברים לקופה על ידי המדינה וברגולציה המכבידה. לדבריו, "אי אפשר לתת לאזרח הישראלי את מה שמגיע לבריאותו"

17.07.2018, 18:13 | ספי קרופסקי
מנכ"ל שירותי בריאות כללית נועז בר ניר הודיע היום (ג') באופן מפתיע על פרישה מתפקידו בתום שנה אחת בתפקיד. הוא הסביר את התפטרותו בשחיקה בתקציבים המועברים לקופה וברגולציה המכבידה על פעילותה. דירקטוריון הקופה הגדולה ביותר במדינה, יתכנס בקרוב על מנת להודיע על ועדת איתור לבחירת מחליף לבר ניר.

בר ניר אמר בשיחה עם "כלכליסט" כי "בסוף היום, מערכת הבריאות הולכת לכיוון לא טוב וכמנכ"ל קשה לי עם זה. המערכת במשבר ואין לה סיכוי. אם אתה לא בית חולים ממשלתי אין לך סיכוי, ואנחנו בבעיה גדולה של גירעונות בבתי החולים של הקופה. במערכת הבריאות, במקום לעבוד ביחד, אנחנו עובדים הרבה פעמים אחד נגד השני. ניסיתי לעשות דברים רבים, לאגד את קופות החולים, לאגד את בתי החולים הציבוריים - אבל הדברים זזים מאוד מאוד לאט". 

למכתב ההתפטרות המלא, לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

נועז בר ניר , צילום: ענר גרין נועז בר ניר | צילום: ענר גרין נועז בר ניר , צילום: ענר גרין

"אי אפשר לתת לאזרח הישראלי את מה שמגיע לבריאותו"

נועז בר ניר החליט לפרוש מתפקידו לאחר תקופה יחסית קצרה בתפקיד. בר ניר (53) כיהן בעבר כסמנכ"ל כספים בקופה, וכן שימש כמנכ"ל משרד התיירות. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל. הוא החליף את אלי דפס שסיים כהונה של עשור בתפקיד. דפס נחשב למנכ"ל חזק שהצליח למנף את הפעילות בקופת החולים.

במכתב ההתפטרות ששלח בר ניר לדירקטוריון הקופה, הוא נימק את הסיבות שהובילו אותו להחלטה ובראשן – השחיקה בתקציבים המועברים לקופה על ידי המדינה והרגולציה המכבידה. לדבריו, לאור המצב הקיים "אי אפשר לתת לאזרח הישראלי את מה שמגיע לבריאותו. מאז כניסת חוק הבריאות לתוקף ב-1994, נתח הבריאות בהוצאה הלאומית ירד מ-7.9% ל-7.3% בעוד שיעור צרכני הבריאות הכבדים, הקשישים, גדל ב-20%, תוך גידול בהוצאה הפרטית, תופעה שהיא חריגה מאוד יחסית למדינות ה-OECD".

בר ניר מציין עוד בהמשך המכתב סיבות נוספות להחלטתו, בהן הפערים בתקצוב בתי החולים הממשלתיים של המדינה אל מול תקצוב בתי החולים שבבעלות כללית, ונקב במאמציו לספק שירות שיוויוני לכלל מבוטחי הקופה תוך התמקדות בהשקעה בטכנולוגיות מודרניות.

אלי אדמוני, יו"ר דירקטוריון 'כללית', מסר הערב בהודעה שפרסמה הקופה כי ברצונו "להודות לנועז על תרומתו הרבה. בשנה האחרונה הוביל נועז את הפעילות לצמצום האפליה התקציבית הקיימת בין בתי החולים הממשלתיים לבתי החולים שאינם בבעלות המדינה. כמו כן, קידם באופן משמעותי את רפואת האון-ליין ב'כללית' והציב במרכז את השירות הרפואי והמנהלי מנקודת ראותו של המטופל. בשם הדירקטוריון אני מודה לנועז על תרומתו רבת השנים לכללית בתפקידו כמנכ"ל ובתפקידיו הקודמים ומאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

מאחורי הקלעים של הליך המינוי לפני כשנה התחוללה דרמה לא קטנה, מכיוון שמועמדותו של בר ניר נתקלה בביקורת לא מעטה בתוך הארגון וגם מחוצה לו. בוועד העובדים של הקופה התנגדו למינוי ודרשו שמי שיקבל את התפקיד הוא גורם מתוך הארגון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
פרופ' אהוד דוידסון
בשנים האחרונות הייתי מאושפז בבי"ח סורוקה. שם המנהל היה פרופ' דוידסון. היה לי (לצערי) הרבה זמן להקשיב ולהתבונן כיצד בית החולים השני בגודלו בישראל מנוהל. כל העובדים והרופאים והחולים ששוחתי עימם שיבחו את פרופ' דוידסון (בתקופה שהייתי מאושפז הוא היה "רק" ד"ר) על כושר הניהול שלו, יחסי העבודה המצויינים שהנהיג, היחס לחולה והכשרון לתת רפואה מעולה לכל צרכני הבריאות בנגב. אם דעתי תשמע, הוא ראוי להיות המנכ"ל הבא.
אזרח מודאג  |  18.07.18
לכל התגובות