אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התיירות

דוד פתאל: "מאז הוצאת הסודנים והאריתראים בתי מלון מאד מתקשים - וזה מייקר מחירים"

הבעלים של רשת מלונות פתאל בכנס התיירות של כלכליסט. "אנחנו מדינת התיירות היחידה שאין בה עובדים זרים", רונן ניסנבאום מנכ"ל רשת מלונות דן: "אין בעולם ארוחה כמו ארוחת הבוקר הישראלית. המלונות שיש לנו והערך שאתה מקבל עבור הכסף על זה צריך להסתכל. נכון שאנחנו יחסית יקרים לקפריסין או מדינות אחרות אבל מציעים גם הרבה יותר"

18.07.2018, 11:21 | אורנה יפת

"אנחנו מחזיקים מלונות באירופה ובישראל והסיבה העיקרית שהמלונות פה יותר יקרים זה הוצאות גבוהות בעלויות ביטחון, עלויות המזון יקרות פה ביחס לאירופה, האנרגיה פה יותר יקרה ושכר עבודה יותר גבוה בישראל", כך אמר דוד פתאל, בעלים של רשת מלונות פתאל בכנס התיירות של כלכליסט בפאנל בהנחיית סגן עורכת שוק ההון, עמיר קורץ. "אנחנו מדינת התיירות היחידה שאין בה עובדים זרים. בכל מערב אירופה עובדי הניקיון באים ממזרח אירופה ודרום אמריקה. אין חדרן אנגלי באנגליה או פריזאי בפריז. בישראל אנחנו לא מקבלים את העזרה המספיקה מעובדים זרים. מאז הוצאת הסודנים והאריתראים בתי מלון מאד מתקשים וזה מייקר בסוף מחירים".

ליאור רביב מנכ"ל רשת ישרוטל אמר כי "שרוצים להקים מלון בישראל הוא יקום בעוד 10 שנים. יש פה סיפור מורכב, הליך שקשור לרגולציה ולקושי שיש פה מבחינת בירוקרטיה. מה שיוריד את המחירים בישראל זה תחרות. אם לא תהיה תחרות המחירים ישארו כמו שהם, עיתונאים ימשיכו לכתוב על זה וכלום לא ישתנה. אנחנו בהקמה של חמישה בתי מלון והשישי בדרך וזו ויה דולורוזה שהיא כמעט בלתי אפשרית. במקומות אחרים זה הרבה יותר פשוט, ועדיין אנחנו עושים את זה מסיבות ציוניות וכלכליות. הטרנד של הוסטלים פורח ותופס תאוצה וזה מעניין גם אותנו, ואם זה ינוע באופן רציני המחירים ירדו".

מימין: רוני פיבקו, בת חן ישועה, ליאר רביב, דוד פתאל, רונן ניסבאום וכתב כלכליסט עמיר קורץ , צילום: עמית שעל מימין: רוני פיבקו, בת חן ישועה, ליאר רביב, דוד פתאל, רונן ניסבאום וכתב כלכליסט עמיר קורץ | צילום: עמית שעל מימין: רוני פיבקו, בת חן ישועה, ליאר רביב, דוד פתאל, רונן ניסבאום וכתב כלכליסט עמיר קורץ , צילום: עמית שעל

רוני פיבקו יו"ר מלונות קלאב הוטל אמר כי השוואות המחירים שנעשות אינן נכונות. "כשעושים השוואת מחירים בפסח, בחו"ל אין פסח באותה תקופה. אבל אנחנו למדנו שהמחיר הוא לא הבעיה ומוכרים במחיר שווה לכל נפש בקלאב הוטל. המחירים בארץ לא בשמיים וזו תדמית שיצרו עיתונאים. המחירים בארץ יותר זולים מיוון".

גם פתאל חיזק את הדברים ואמר: "אם עושים השוואה נכונה לא צריך לקחת את פסח אצלנו לעומת אוף פסח במקומות אחרים. אלא להשוות נכון. בברלין יש כמות אדירה של בתי מלון וכולם נאלצים למכור יותר בזול. נקודת איזון בבתי מלון זה דבר תנודתי. זו מכפלה גם של תפוסה וגם של מחיר. עם 70% תפוסה אתה לא מסודר. אפשר לבדוק בעולם את הנתונים, יש המון חברות ציבוריות. אנחנו במחירים שלנו ובתפוסה שלנו מצליחים להחזיר חובות ולהרוויח כסף. תפוסה של 65% במחירים סבירים זה מאפשר ברייק איוון תפעולי".

לדברי רונן ניסנבאום מנכ"ל רשת מלונות דן, צריך להסתכל על התמורה שמקבלים על המחיר. "אני מסתכל לא רק על השקל שאתה משלם אלא שביעות רצון ממה שאתה משלם. אין בעולם ארוחה כמו ארוחת הבוקר הישראלית. המלונות שיש לנו והערך שאתה מקבל עבור הכסף על זה צריך להסתכל. נכון שאנחנו יחסית יקרים לקפריסין או מדינות אחרות אבל מציעים גם הרבה יותר".

בת חן ישועה, בעלת רשת מלונות מטיילים, אמרה שכדי להתחרות במחירים הנמוכים היא הקימה את רשת מלונות מטיילים. "הקמנו את הרשת כי היה חשוב לחבר בין מטיילים לסביבה שלהם. אנחנו רשת לואו קוסט, בעקבות הכניסה של Airbnb בדקנו מה הלקוח שמגיע לשם דורש ויישמנו את זה. אנשים רוצים מחיר נמוך שבזה אנחנו יכולים להתחרות ומצד שני חווית סביבה שאנחנו רוצים לתת אותה".

רביב אמר שעל אף המחירים הגבוהים יש ביקוש גבוה למלונות היוקרה של ישרוטל. "הביקוש למלון בראשית גבוה, בתפוסה של מעל 90% שנתית. הוא עובד באופן יוצא דופן והמחירים בו לא זולים. עלות הבנייה שלו היתה מעל 200 מיליון שקל, והתפעול שלו יקר. שלושה עובדים לחדר, גם מלון כרמים בעל תפוסה של 85%".

הדוברים בכנס הלינו על התחרות הלא הוגנת מול Airbnb. פיבקו אמר כי "הם לא משלמים מס הכנסה ולא נאנקים תחת רגולציה שאנו נתונים בה. אבל תחרות זה דבר טוב ואנחנו בתפוסות גבוהות".

ניסנבאום הוסיף ואמר: "אני לא מכיר עוד מקום בעולם שהממשל המקומי לא שם מעצורים ומנסה לעשות תחרות הוגנת. צריך לראות איך העולם מתייחס לתופעת Airbnb. זה שהממשלה עוזרת ומשווקים יחד איתם זה מוזר. עדיף לקחת את הדולרים שמשקיעים בזה ולהשקיע במלונות בארץ. זה פוגע לנו בתפוסות. הסתכלתי על חמישה חודשים ראשונים באילת ולא מדברים שם על 90% תפוסה. אולי נקודתית אי אפשר למצוא פה חדר, אבל זה רק בעונות השיא. יש עונות שלמות שיש לנו מלא חדרים ריקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
במדינה כל כך קטנה וצפופה יש חשיבות גדולה לתיירות פנים
ונוסיף לכך אירועים בטחוניים שיכולים למחוק את התיירות מלחו'ל פתאום. המלונות בארץ יקרים מאוד לישראלים שלא לדבר על תיירים. אין מספיק מלונות עממיים, אתרי קמפינג או מאהלים. כל מקום שיש בו עניין צפוף ומלוכלך או שהוא שמורת טבע בתשלום. קשה מאוד לחדש משהו למטיילים ישראליים ובסופו של דבר כולם חוזרים לאותם המקומות: ירושלים, תל אביב, אילת, קצת נגב, קצת גליל וכנרת, רמת הגולן וחופי הים. צריך לפתח אזורים שיש בהם עניין אבל אין בהם תשתיות כמו עכו והגליל המערבי, חוף כרמל, מצפה רמון והנגב ופשוט להעלות אותם על מפת התיירות הישראלית והעולמית.
שמעון  |  21.07.18
25.
מחירים גבוהים
באיטליה ,אוסטריה, ספרד ועוד המחירים הם חצי מהמחירים בארץ. בערך 100-150 אירו לזוג לחדר או צימר. תעזבו מתעמולה בקשר לארוחת בוקר. לא צריך ארוחות חזיריות. מספיק ארוחה ספרדית או אוסטרית. בחו"ל גם שאר הארוחות זולות יותר, הרבה אתרים ועוד. בקיצור מחירים גבוהים שלא מושכים לקוחות פרטיים. כדאי להגיע במחיר מסובסד של מקום העבודה ומועדון לקוחות.
המטייל  |  20.07.18
לכל התגובות