אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-NFL חילקה 8 מיליארד דולר ל-32 קבוצות הליגה צילום: רויטרס

ה-NFL חילקה 8 מיליארד דולר ל-32 קבוצות הליגה

למרות כל הדברים שאמורים לפגוע בפופולריות של ליגת הפוטבול של ארה"ב - מחאות השחקנים, הטראש טוק של דונלד טראמפ ופגיעות הראש, הליגה המכניסה בעולם סגרה עונה נוספת בצורה מצוינת כאשר כל קבוצה קיבלה 255 מיליון ד'

18.07.2018, 15:06 | אוריאל דסקל

למרות כל הדברים שאמורים לפגוע בפופולריות של ליגת הפוטבול של ארה"ב (NFL) - מחאות השחקנים, הטראש טוק של דונלד טראמפ ופגיעות הראש, הליגה המכניסה בעולם סגרה עונה נוספת בצורה מצוינת.

קראו עוד בכלכליסט

בשנת 2017 הליגה חילקה יותר מ-8 מיליארד דולר ל-32 הקבוצות - שיא כל הזמנים. לפי דיווח של דארן רובל מ-ESPN מדובר בצמיחה של 4.9% בהכנסות שנובעת בעיקר מהסכמי זכויות השידור - כולל החדש לגבי יום חמישי בערב.

פוטבול, צילום: אי פי איי פוטבול | צילום: אי פי איי פוטבול, צילום: אי פי איי

כמו כן, לפי מארק מרפי, נשיא גרין ביי פאקרס - הקבוצה היחידה שמפרסמת את הדוחות בליגה -  "השערוריות סביב ההמנון לא פגעו במכירות הכרטיסים או עניין נותני החסות". הקבוצה קיבלה מהליגה 255 מיליון דולר.

המספר 8.1 מיליארד דולר הוא חלק בהכנסות הכוללות של הליגה - שלפי הערכות עומדות על 14 מיליארד דולר ב-2017 - יותר מכל ליגת ספורט מקצוענית אחרת בכל העולם. רוג'ר גודל, הקומישינר של הליגה, אמר בעבר שהוא רוצה להגיע להכנסות של 25 מיליארד דולר ב-2027.

הכנסות הפאקרס הכלליות - שאינן קשורות לחלוקת ההכנסות של הליגה - עומדות על 199 מיליון דולר (עלייה מ-197.4 מיליון דולר בעונה שלפני). המשמעות היא שהכנסות הפאקרס - אחת מקבוצות הספורט מהשווקים הכי קטנים בארה"ב - עמדו על 454.9 מיליון דולר. הפאקרס יכולים לחגוג שנה 15 ברצף של עלייה בהכנסות. הרווח התעפולי של הפאקרס עמד על 34 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות