אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועדה המקומית אישרה: מרכז ספורט ימי ופארק חופי במקום הדולפינריום הדמיה: יחצ

הוועדה המקומית אישרה: מרכז ספורט ימי ופארק חופי במקום הדולפינריום

תוכנית העיצוב שגובשה בשיתוף הציבור תכלול סקייטפארק וכן טריבונות למתופפים. המרכז עתיד לשרת הן את הגולשים והן את תלמידי בתי הספר בעיר

18.07.2018, 18:03 | דותן לוי

במקביל לסיום הריסתו של מבנה הדולפינריום, אישרה היום (ד') הועדה המקומית לתכנון ובנייה בת"א את הקמתו של מרכז לספורט ימי בדולפינריום.

קראו עוד בכלכליסט

הריסת מבנה הדולפינריום החלה בחודש מאי ונמשכת גם כעת, זאת לאחר שנים שבו עמד המבנה נטוש והיה מפגע ומטרד החוסם את קו החוף והמבט אל הים. במקום הדולפינריום גיבשה העירייה תוכנית להקמת פארק חופי והמשך רצף הטיילת הפתוחה וכן מרכז ספורט ימי קהילתי.

המרכז לספורט ימי קהילתי מיועד לפעילות ספורט עממית כגון גלישת גלים וסאפ. המרכז עתיד לשרת הן את הגולשים והן את תלמידי בתי הספר בעיר, אשר ייחשפו באמצעותו לפעילות ספורט ימי.

הריסת הדולפינריום, צילום: גיא מיכאלי הריסת הדולפינריום | צילום: גיא מיכאלי הריסת הדולפינריום, צילום: גיא מיכאלי

תוכנית העיצוב של מרכז הספורט הימי גובשה לאחר מפגשי התייעצות עם הציבור בדגש על השימושים בשטחים הציבוריים הפתוחים. ההתייעצות עם הציבור כללה פגישות עם קבוצות משתמשים מוגדרות במבנה וסביבתו שהציגו בפני צוות התכנון את רצונותיהם למתן ביטוי לצרכיהם בעיצוב השטח הציבורי שסביב המבנה ובפארק. בין הצעות הציבור שישולבו בתכנון - הרחבה ושימור האנדרטה לזכר נרצחי הפיגוע בדולפינריום ויצירת מקום להתכנסות, הקמת סקייטפארק וכן הקמת טריבונות ישיבה למתופפים.

הדמיית הפארק שייבנה במקום הדולפינריום, הדמיה: יחצ הדמיית הפארק שייבנה במקום הדולפינריום | הדמיה: יחצ הדמיית הפארק שייבנה במקום הדולפינריום, הדמיה: יחצ

 , הדמיה: יחצ הדמיה: יחצ  , הדמיה: יחצ

כמו כן בכוונת העירייה להנגיש את החוף לציבור על ידי יצירת רצועה רחבה אשר תשמש הולכי רגל ומטיילים לצד פעילות ספורט ימי ואתגרי ומתרחצים. החוף יוקף אזורי ישיבה ופעילות בצורת משטחים וטריבונות. משעות אחה"צ יתקיימו פעילויות חוגיות לגולשים וחותרים מתחילים , כמו גם מתן שירותים מלאים למנויים במועדון עד שעות השקיעה. המרכז יופעל באמצעות מינהל קהילה תרבות וספורט במחירים נמוכים.

המבנה יתוכנן באופן מינימליסטי, חלקו המערבי של המבנה בו תעבור הטיילת ישמש כמרפסת הפונה מערבה, ושטח המבנה יורחב על ידי אלמנט הצללה ובכך יתווספו מקומות מוצלים. במסגרת הקישור לאזורי המגורים הנמצאים ממזרח לפארק מתוכננים שבילי גישה ושבילי אופניים מכיוון העיר אל הים. בחיבור בין טיילת החוף המרכזית (טיילת להט) והשביל לכיוון המרכז הקהילתי מתוכנן חיבור בשביל נגיש כירידה אל החוף ואל המרכז הקהילתי. אדריכל התוכנית הוא ליאור ציונוב, מציונוב ויתקון אדריכלים ואדריכל הנוף הוא ברוידא מעוז אדריכלות נוף.

הריסת מתחם הדולפינריום והקמת המתחם החדש התאפשרה לאחר זמן רב והתנהלות של העירייה ורשות מקרקעי ישראל מול מתנגדים רבים במספר ערכאות, האחרונה שבהן עדיין מתנהלת בבית המשפט העליון. סיבת המחלוקת - המתחם היה בבעלות יזמים פרטיים, והעירייה ורמ"י הגיעו להסכמות עם בעליו כך שהוא יקבל שטח חלופי ממזרח לטיילת הרברט סמואל ובו זכויות בנייה ל-2 מגדלים ושטחי מסחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות