אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משנת הלימודים הקרובה: הצהרונים לא יוכלו לגבות יותר מ-985 שקל בחודש צילום: מוטי קמחי

בלעדי לכלכליסט

משנת הלימודים הקרובה: הצהרונים לא יוכלו לגבות יותר מ-985 שקל בחודש

שרי החינוך והאוצר חתמו השבוע על צו שאוסר על כלל הצהרונים ברשויות המקומיות לגבות יותר מ- 935 שקל בחודש, אך צהרונים שבהם מספר הילדים יפחת מ-12, יגבו 985 שקל בחודש לכל היותר. מוקדם יותר היום נחשף ב"כלכליסט" שעיריית ת"א ייקרה את הצהרונים

18.07.2018, 19:09 | רחלי בינדמן

רפורמת הצהרונים של שר האוצר משה כחלון מעלה הילוך. השבוע חתם שר החינוך נפתלי בנט על צו האוסר על כל הצהרונים שמפעיות המועצות המקומיות בישראל לגבות מהורים סכום חודשי הגבוה מ-985 שקלים בחודש.

קראו עוד בכלכליסט

כיום יש עיריות בישראל שלא הצטרפו לתוכנית הצהרונים של המדינה (תוכנית ניצנים) וגובות מההורים מחיר הגבוה מ-985 שקל בחודש. כך לדוגמה עיריית הרצליה גובה מההורים 1,040 שקל בחודש (לא כולל קייטנת הקיץ). מרגע כניסת הצו לתוקף יאסר על כל העיריות לגבות עלות מקסימלית של 935 שקל בחודש, אך צהרונים שבהם מספר הילדים יפחת מ-12, יוגבו 985 שקל בחודש לכל היותר.

צילום אילוסטרציה, צילום: יריב כץ צילום אילוסטרציה | צילום: יריב כץ צילום אילוסטרציה, צילום: יריב כץ

מדובר בשינוי כללי המשחק עבור שורה של עיריות שלא לקחו על עצמן עד כה את תוכנית ניצנים ורצו להציע להורים צהרונים ברמה גבוהה יותר וכעת יאלצו ליישר קו עם התקרה החדשה.

ובת"א - העירייה ייקרה את הצהרונים

בתוך כך, ב"כלכליסט" נחשף מוקדם יותר היום כי עיריית ת"א הודיעה להורים בגנים כי עלות הצהרונים תייקר החל מספטמבר ב-74 שקל ותעמוד על 1,010 שקל בחודש אלא שבמשרד החינוך מסרו ל"כלכליסט" כי ייקור העלות "אינו חוקי".

בעיריית ת"א הוסיפו כי "בבדיקה עם משרד רו"ח דוידוב שהוא המשרד האחראי במשרד החינוך על תוכנית ניצנים אישר שהגביה עבור תוכנית ניצנים מתחלקת ל-2: תוכנית ניצנים בעלות של 935 שקל לחודש ל-10 חודשים. בנוסף תוכנית ניצנים בחופשות בעלות של 740 בשנה בחודש". בעיריית ת"א לא הסבירו מדוע בשנה שעבר העלות הכוללת, כולל קייטנות החגים הסתכמה ב-935 שקל ללא התוספת.

על רקע הבלבול סביב הצו מסרה ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו),מיוזמי החוק: "התקרה של 935 שקל כוללת גם 13 ימי חופש בחגים וכל מי שינסה לטעון אחרת מטעה ומשקר להורים".

הצו בחתימת נפתלי בנט הצו בחתימת נפתלי בנט הצו בחתימת נפתלי בנט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות