אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וולדמן: "התוצאות הן בזכות מיקוד נכון של ההשקעות" צילום: תומי הרפז

וולדמן: "התוצאות הן בזכות מיקוד נכון של ההשקעות"

היעדרו של סמנכ"ל כספים קבוע יותר מחודשיים לא הפריע למלאנוקס להשתפר: ההכנסות ברבעון השני עלו על צפי האנליסטים והסתכמו

19.07.2018, 07:18 | דרור רייך

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

"אריק ג'ונסון עושה עבודה נהדרת כממלא מקום סמנכ"ל הכספים, אבל הוא לא יהיה סמנכ"ל כספים במשרה מלאה", הבהיר איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס, בשיחת הוועידה לאנליסטים אמש. החברה פרסמה דו"חות חזקים לסיכום הרבעון השני, שמציגים עליות הן בהכנסות והן ברווח למניה.

קראו עוד בכלכליסט

מלאנוקס, שמציעה פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתים, מרכזי נתונים ומערכות אחסון, מתנהלת כבר יותר מחודשיים ללא סמנכ"ל כספים. זאת לאחר עזיבתו של יעקב שולמן במאי האחרון, שדווחה עוד בפברואר השנה. "אנחנו מתקדמים עם מספר מועמדים ובמקביל ממשיכים בחיפושים. אני מקווה שנוכל לאייש את התפקיד בחודשים הקרובים", המשיך וולדמן.

מלאנוקס דיווחה על הכנסות של 268 מיליון דולר, בהתאם לצפי שלה להכנסות של 270-260 מיליון דולר, ויותר מתחזיות האנליסטים, 263 מיליון דולר. ברבעון המקביל רשמה מלאנוקס הכנסות של 212 מיליון דולר — כלומר מדובר בעלייה של 27%, ובתוצאות שיא רבעוניות למלאנוקס.

הקפיצה מגיעה בעיקר לאור עלייה של 81% במכירות ה־Ethernet - טכנולוגיה לתקשורת נתונים ברשתות מחשבים מקומיות. זוהי אחת משתי זרועות של מלאנוקס, והשנייה היא פלטפורמות האינפיניבנד - תקן לרשתות מחשבים בעלי ביצועים גבוהים ולחוות שרתים.

אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס, צילום: אוראל כהן אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס | צילום: אוראל כהן אייל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס, צילום: אוראל כהן

עומדת ביעד של סטארבורד

מלאנוקס עקפה את יעד הרווח התפעולי של 23.5%, שאליו התחייבה בהסכם עם בעלת המניות שלה, קרן סטארבורד. החברה הציגה רווח תפעולי של 66.2 מיליון דולר, שהוא 24.7% מההכנסות, בהשוואה לרווח של 26.5 מיליון דולר, או 12.5% מההכנסות, ברבעון השני של 2017.

גם בשורת הרווח היכתה מלאנוקס את תחזיות האנליסטים והציגה רווח נקי של 66.6 מיליון דולר - 1.25 דולרים למניה, לעומת צפי של 1.09 דולרים למניה. מדובר בזינוק מרשים ביחס לרבעון המקביל, שבו הציגה רווח של 22.4 מיליון דולר, 44 סנט למניה.

בעקבות התוצאות, מלאנוקס העלתה את הצפי לשנה כולה, וצופה עתה הכנסות של 1.065 עד 1.085 מיליארד דולר; זאת לעומת תחזית קודמת של 1.07־1.05 מיליארד דולר.

בשיחת האנליסטים וולדמן שפך אור על התחרות בענף שבו פועלת מלאנוקס. "אינטל וברודקום מנסות כל הזמן לצאת עם כרטיסי הרשת שלהם, אבל היתרון שלנו מושג באמצעות מיקוד ההשקעות במוצרים הנכונים. אנו ממשיכים לראות ביקושים חזקים למוצרים שלנו, שהופכים לפתרון המועדף בקטגוריות מחשוב הענן, מחשוב העל, בינה מלאכותית, אחסון ושירותים פיננסיים", סיכם וולדמן. "הביצועים ברבעון השני מציגים את המיקוד התפעולי, שמניע את הרווחיות הגבוהה. אנו מצפים להמשיך את המומנטום גם במחצית השנייה".

סטארבורד מכווצת אחזקה

לפני כחודש הגיעה מלאנוקס להסכם הפסקת אש עם סטארבורד, הקרן האקטיביסטית מניו יורק. לאחר חודשים של עימות מתוקשר בין הצדדים, הקרן התחילה לצמצם אחזקותיה בחברת השבבים הישראלית. סטארבורד רכשה כ־5 מיליון מניות מלאנוקס והגיעה לאחזקה של כ־10% בנובמבר האחרון. ברבעון הראשון היא רכשה עוד כ־400 אלף מניות ועלתה לאחזקה של כ־5.4 מיליון מניות - כ־10.5% מהחברה. מאז נחתם ההסכם ביוני האחרון, היא ירדה לאחזקה של 8.65%. מניית מלאנוקס השיאה למשקיעיה תשואה של כ־50% מאז כניסת הקרן להשקעה בה. שווי השוק של מלאנוקס עומד על 4.5 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות