אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סערת הרב הקונסרבטיבי: היועמ"ש הורה לא לזמנו לחקירה צילום: Youtube

סערת הרב הקונסרבטיבי: היועמ"ש הורה לא לזמנו לחקירה

לאחר ששוטרים הגיעו לפנות בוקר לחקור את הרב דב חיון בחשד שערך חופות, הורה היועץ המשפטי לממשלה לא לחקור אותו דב חיון עד לגמר הבדיקה בנושא

19.07.2018, 13:17 | ynet

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הורה למשטרה בצהריים (יום ה') שלא לזמן לחקירה את הרב הקונסרבטיבי דב חיון עד שיתברר אם קיים חשד לפלילים במעשיו. חיון עוכב לחקירה הבוקר בעקבות תלונה כי ערך חופות שלא במסגרת הרבנות הראשית. שוטרים הגיעו לביתו לפנות בוקר.

קראו עוד בכלכליסט

"משטרת ישראל ביקשה מהרב חיון להגיע לתחנת המשטרה הסמוכה למקום מגוריו, אולם הוא לא הגיע לתחנת המשטרה כפי שהתבקש", נכתב במכתב היועמ"ש ששיגר עוזרו הבכיר של מנדלבליט, ד"ר עו"ד גיל לימון, לחברת הכנסת יעל כהן-פארן (המחנה הציוני).

"לאחר מספר זימונים שנשלחו לרב חיון שלא קוימו, הובא היום לתחנת משטרת חיפה. לאחר בירור ראשוני של העניין, ולבקשתו של הרב חיון, נדחתה חקירתו ליום שני הקרוב. לאחר שהדבר נודע ליועץ המשפטי לממשלה, ולאחר שערך בירור ראשוני בעניין, הנחה היועץ המשפטי לממשלה כי לעת הזו הרב חיון לא יזומן לחקירה פלילית בנושא האמור, עד להשמת הבירור אם מעשיו מעלים אכן חשד לביצוע עבירה פלילית", סיכם לימון במכתב. 

 

הרב דב חיון, צילום: Youtube הרב דב חיון | צילום: Youtube הרב דב חיון, צילום: Youtube

חיון, רב קונסרבטיבי העומד בראש הקהילה המסורתית "מוריה" בחיפה, התעורר הבוקר לקולות דפיקות על דלת ביתו וכשפתח אותה ראה את השוטרים שהגיעו לקחת אותו לתחנת המשטרה בעיר. העילה: תלונה על עריכת חופות מחוץ לרבנות.

בכנסת הקודמת חוקק חוק האוסר עריכת חופה פרטית על פי ההלכה מבלי לדווח על כך לרשויות וקובע עונש מאסר של שנתיים על כל אחד מבני הזוג ועל הרב המחתן.

היועץ המשפטי לממשלה פרסם לאחרונה חוות דעת, שלפיה אין לפתוח בהליכים פליליים נגד חשודים בעבירה זו. הרבנות ביקשה למצות את הדין עם העבריינים, אך היועמ"ש כאמור קבע מדיניות אכיפה מקלה מאוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
גם השוטרים הנבלות האלה, חייבים לבוא ב05:00 בבוקר?!
כאילו שמדובר באחרון הפושעים. כשאתם שולפים בן אדם מהחיים שלו, במיוחד כשיש ילדים ובקושי אנשים מסתדרים עם הלוגיסטיקה של ניהול בית בפיגור השכלי הזה שנקראת מדינת ישראל (דיור יקר, אוכל יקר, תחבורה יקרה, תחזוקה יקרה, בטחון), שכל חמור שקרוב לצלחת הפוליטית מתקבל ללא קריטריונים, וכל עורך דין ללא הבנה בערכי החיים נהיה שופט, ומחוקקים שלא רואים תרחישים מפאת איזור במוח עם נמק. מה הבעיה לתאם איתו שעה נוחה ביום מסויים שיגיע לחקירה, אפשר לחשוב שהפשע נעשה אתמול בלילה והצלחתם לתפוס אותו. משטרת ישראת אסופת חמורים
אליהו  |  20.07.18
לכל התגובות