אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת קנאביס ראשונה השלימה הנפקה בנאסד"ק - גייסה 153 מיליון דולר צילום: בלומברג

חברת קנאביס ראשונה השלימה הנפקה בנאסד"ק - גייסה 153 מיליון דולר

טילרי הקנדית היא החברה הראשונה שמגדלת ומפיצה בפועל מוצרי קנאביס שהשלימה גיוס בניו יורק – מחיר המניה בהנפקה נקבע על 17 דולר, מעל הטווח בתשקיף; "הבורסות בניו יורק מתחילות להיפתח לעובדה ששוק הקנאביס הוא לגיטימי"

19.07.2018, 11:56 | שירות כלכליסט

חברת קנאביס ראשונה בנאסד"ק: טילרי (Tilray) הקנדית השלימה אתמול את ההנפקה הראשונה לציבור, במסגרתה גייסה 153 מיליון דולר. טילרי תחל להיסחר כבר היום, תחת הסימול TLRY.  

קראו עוד בכלכליסט

מחיר המניה בהנפקה נקבע על 17 דולר, מעל הטווח שנקבע בתשקיף, 16-14 דולר. טילרי הנפיקה בניו יורק 6.524 מיליון והיא צפויה להנפיק מניות בעלות נוספות בקנדה - בסה"כ תנפיק החברה 9 מיליון מניות. ההנפקה כוללת חלוקה בין מניות בכורה למניות רגילות - לראשונות יש כוח הצבעה גדול יותר.

תיאורטית, טילרי היא לא חברת הקנביס הראשונה שנרשמת בניו יורק - קרונוס (Cronos Group) שקדמה לה כבר רשומה בנאסד"ק אך עדיין לא השלימה את ההנפקה. טילרי כבר מגדלת בפועל יבולי קנאביס ומפיצה את מוצריה (ולא רק בעלת רישיון ושדה לפיתוח עתידי). חברה נוספת שרשומה בניו יורק, Innovative Industrial Properties, היא חברת השקעות בנדל"ן המשקיעה גם בנכסי קנאביס אך אינה עוסקת בתחום בעצמה.

טילרי מגדלת קנאביס, מבצעת את תהליך העיבוד ומוכרת את המוצרים הסופיים ללקוחות ולחולים הצורכים קנאביס רפואי בקנדה, אוסטרליה ובגרמניה (באמצעות הסכמי הפצה עם גורמים מקומיים). שדות הגידול שלה פרושים בקנדה ובאירופה.

בעלת השליטה בטילרי היא חברת פרייבטיר (Privateer Holdings), המנוהלת מהמטה בסיאטל בארה"ב, והיא תישאר בעלת המניות הגדולה גם לאחר הגיוס , עם החזקה של 75 מיליון מניות בכירות.

"באופן כללי, שוק ההון האמריקאי היה סגור עבור מגדלי קנאביס עד כה והנפקת טילרי מעידה שבורסות כמו נאסד"ק וניו יורק מתחילות להיפתח לעובדה ששוק הקנאביס הוא לגיטימי", אומר סקוט גרייפר (Scott Greiper), נשיא ומייסד בנק ההשקעות וירידיאן (Viridian Capital Advisors) המתמקד בסקטור הקנאביס.

את ההנפקה הובילה בארה"ב במשותף שלושה מוסדות פיננסיים מכובדים – קוון (Cowen), רות' (Roth Capital Partners) ונורת'לנד (Northland Capital Markets). חתמי ההנפקה בקנה הם BMO Nesbitt Burns ו-Eight Capital.

קנאביס, צילום: חוות שיח קנאביס | צילום: חוות שיח קנאביס, צילום: חוות שיח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות