אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קורנינג חשפה זכוכית חדשה לטלפונים, שתשרוד גם 15 נפילות צילום: pixabay

קורנינג חשפה זכוכית חדשה לטלפונים, שתשרוד גם 15 נפילות

החברה הציגה את גורילה גלאס 6, זכוכית עמידה במיוחד שנועדה עבור מסכי סמארטפונים. קורנינג טוענת שהזכוכית עמידה פי שניים מהדור הקודם שלה, ותשרוד נפילה מגובה רב יותר. ואולם, היא עדיין לא חסינת שריטות

19.07.2018, 14:29 | רפאל קאהאן

חדשות טובות למשתמשי המובייל: חברת קורנינג, מפתחת זכוכית גורילה גלאס העמידה, חשפה דור שישי של המוצר. לטענת החברה, סמאטרפון בעל מסך גורילה גלאס 6 יכול לשרוד 15 נפילות מגובה של מטר מבלי שהמסך ייסדק או יתנפץ.

קראו עוד בכלכליסט

הזכוכית החדשה הותאמה לדור החדש של הטלפונים החכמים, לאור שינויים מבניים שעברו המכשירים בשנים האחרונות. למשל, סמארטפונים דקים ב-30% עד 50% ממה שהיו לפני שנים ספורות, ומכשירים רבים מקבלים מסך שגולש לשוליים או כזה בעל פינות מעוגלות - מה שמשפיע על עמידותו.

מסך שבור, צילום: pixabay מסך שבור | צילום: pixabay מסך שבור, צילום: pixabay

היצרניות, שמנסות לצמצם את משקל הטלפונים ועוביים, נוהגות להזמין מסכים בעלי זכוכית דקה במיוחד, מה שעושה אותה רגישה יותר לנזק. בשנה האחרונה הופיעו סמארטפונים בהם משמשת הזכוכית של קורנינג גם לציפוי גב המכשיר, מה שהצריך שינויים ושיפורים מתאימים.

לטענת קורנינג, גורילה גלאס 6 תאפשר למכשירים לשרוד גם נפילה מגובה רב יותר. ואולם, גם גורילה גלאס 6 לא תציל את הטלפונים מנזקים סביבתיים; מבחני הנפילה של החברה התבססו על הפלת הטלפון על פניו באופן ישיר, בעוד נפילות רבות כוללות פגיעה של פינת הטלפון בקרקע - מה שמרכז את האנרגיה הקינטית בנקודה קטנה יותר ומבקע זכוכיות בקלות. בנוסף, מסכי גורילה גלאס אינם עמידים במיוחד לשריטות רגילות, למשל כתוצאה ממפגש לא מתוכנן עם המפתחות שלכם כשהטלפון מונח בתיק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות